YENİ XOMOX XLB SERİSİ TEFLON KAPLI KÜRESEL VANALAR

10 Mart 2016 Perşembe 16:27

LEON TEKNİK, Crane Energy & Chemparma Flow Solutions

TürkiyeYetkili Distribütörü olarak, Teflon kaplı küresel vanalarda yenibir çözüm sunuyor:


Crane Xomox XLB Serisi Teflon Kaplı Küresel  Vanalar

Standart olarak DN15 ile DN150 çap aralığında üretilen XLB Serisi Teflon Kaplı Küresel  Vanalar, -10°C ile +204°Cgibi geniş bir sıcaklık aralığında ve PN16 basınç sınıfında hizmetverebilmektedir.  Düşük tork değerleri sayesinde daha küçükaktüatörlerle çalışma imkanı veren XLB Serisi Teflon Kaplı Küresel Vanaların akışkanlatemas eden tüm iç yüzeyleri  korozyona karşıtamamen PFA Teflon ile kaplanmıştır. Patentli yeni tasarım bütünleşikdarbe sönümleyici  tek parça 2. üst küre ve mildüzgün hareket ortamı yaratarak kaplamada oluşabilecek deformasyona bağlıküre ve mil  sorunlarını ortadan kaldırır.  Xomox XLB Serisi Teflon Kaplı Küresel  vanalardayatay sapma miktarı  daha düşük olur ve "Basınç Destekli SXSızdırmazlık Contası" bu tip yatay yüklerde mil üzerinde küresel birconta vazifesi görerek her noktadan sabit bir temas sağlamaya devam ederekakışkanın atmosfere karşı tam sızdırmazlığını garanti altına alır.


Xomox XLBSerisi Teflon Kaplı Küresel Vanaların metal metale temas yüzeyi bulunan contasız 2parça gövde tasarımı boru hattındangelebilecek kuvvetlere karşı vananın direnebilmesini sağlar. Buözellik vananın içindeki teflon kaplamanın stres altında dahikorunmasını sağlar. Gövde bağlantıları arasına denk gelenkaplamaların olduğu bölüm alttan ve üstten birbiri üstünebinecek şekilde dizayn edilmiş olup bu durum yüksek iç basınç ve sıcaklıkdeğişimlerinde gövde  temas yüzeyinin kontrollü esnemesineizin vererek vananın dayanımını ve bütünlüğünükoruyarak tam sızdırmazlığı pekiştirir. Yer sorunu olan paralel boruhatlarının bulunduğu yerlerde iki parçalı kompakt tasarımı ile kolay kurulumimkanı vermektedir.


OMOX XLBSerisi Teflon Kaplı Küresel  Vanaların Manuelçalıştırma şekli Kollu el kumandası ya da Dişli kutulu el  kumandası ileolabilmektedir. Otomatik çalıştırma opsiyonları ise otomasyon sistemininözelliklerine, çalışma şartlarına ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklılıkgöstermektedir.  XOMOX XLBSerisi Teflon Kaplı Küresel  Vanalar ON/OFF kullanım için XRP Tek / ÇiftEtkili Pnömatik Aktüatörlü  veya Elektrik Aktüatörlü olarak üzerinde talebeuygun voltaj ve koruma sınıfındaki Mekanik ya da Proximity Limit  Switch Box veSolenoid Valfi ile entegre edilip tüm operasyonel testleri yapılarak tedarikedilebilmektedir.


XOMOX XLBSerisi Teflon Kaplı Küresel  Vanalar kimyasal etkisi yüksek akışkanlardave korozif çalışma şartlarında ORANSAL Kontrol Vanası olarak dakullanılmaktadır. Kullanıcının ve otomasyon sisteminingereksinimlerine uygun olan XRP Tek veya Çift Etkili PnömatikAktüatör üzerine entegre edilen Pnömatik,Elektro-Pnömatik ya da Dijital Pozisyoner ile oransalkontrol uygulamalarında yüksek  hassasiyetli debi kontrolü, üstün performans ve tam sızdırmazlık sağlamaktadır. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu