• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

LEON TEKNİK: “AKIŞ EKİPMANLARINDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ”

Leon Teknik: “Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız”
14 Haziran 2016 Salı 10:17

Değerli okurlarımız bu sayıda sizler için Leon Teknik şirketinden Endüstriyel Projeler Şefi Sn. Bahadır Taşdemir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

1984 İstanbul, Kadıköy doğumluyum. 2002 yılında Kadir Has Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2006 yılında da Kocaeli Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Endüstri Mühendisliği eğitiminin sadece profesyonel kariyerime yön vermekle kalmadığını, aynı zamanda kişisel gelişimimde ve sosyal hayatımda da ciddi anlamda katkı sağladığını, analitik yaklaşım, düzen, verimlilik, gibi pek çok kilit niteliği kazandırdığını düşünmekteyim.  Akademik çalışmalarım arasında ise, Stratejik Yönetim ve Endüstriyel Tesis Kurulumunda Fizibilite Çalışmaları yer almaktaydı.


Mezuniyetin hemen ardından askerlik görevimi de tamamlayarak başladığım iş arayışım fazla uzun sürmedi ve 2008 yılında LEON TEKNIK Ailesi ile tanışma fırsatım oldu. “Aile” kelimesini özellikle tercih ediyorum, çünkü hem kurum kültürü hem de çok sıkı sosyal bağları olan bu yapı için kullanabileceğim en ideal kelime bu. Satış Mühendisi olarak başladığım profesyonel kariyerime son üç yıldır Endüstriyel Projeler Şefi olarak devam etmekteyim. Yaptığımız işin en güzel yanların biri de dinamik olması; farklı prosesleri araştırmak, çözümler sunmak, ülkemiz için değerli olan pek çok yeni ve büyük projelerde yer almak ve global anlamda farklı kültürler ile iletişim halinde olabilmek canlı bir çalışma hayatı sağlıyor.


Bize Leon Teknik’in kuruluşunu ve gelişimini anlatır mısınız?

LEON TEKNIK, 2001 yılında Genel Müdürümüz Umut AKDOĞAN tarafından kurulmuştur. Pek çok firma gibi kısıtlı imkanlar ve personel ile kurulmuş olmasına rağmen alınan stratejik kararlar ve global bir grup olan CRANE Co.’nun desteği ile kısa zamanda organizasyonel gelişimine paralel olarak pazar payında da ciddi bir artış sağlamıştır. Sektördeki gelişmeleri ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yapmış olduğumuz ürün çeşitlendirme çalışmalarının da firmamızın gelişiminde ciddi anlamda katkı sağlamakta olduğunu görmekteyiz. 

Gelmiş olduğumuz noktada makina, endüstri, gıda ve kimya mühendislerinden oluşan, teknik olarak donanımlı bir satış departmanımız ve daha tecrübeli mühendislerden oluşan ayrı bir proje grubumuz mevcuttur.


Teknik altyapısı kuvvetli olan bu yapı sayesinde müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmekteyiz.  Hizmet kalitemizi arttırmak ve ölçülebilir hale getirebilmek için atmış olduğumuz adımlar arasında daha verimli çalışmamızı sağlayacak olan yeni bir ERP Programının implementasyonu yer almaktadır. Yakın zamanda tamamlanacak olan bu çalışmanın ardından mevcut sistemimizin işleyişi daha da hızlanacaktır. Hizmet kalitemizi arttırmaya yönelik bir diğer çalışmamız ise, müşterilerimizin acil ihtiyaçlarında onlara destek olabilmek için tutmakta olduğumuz stok kalemlerimizi arttırmak oldu. Bu amaçla, çok daha geniş bir stok sahasına geçilmiş ve müşterilerimizin muhtemel ihtiyaçları analiz edilerek stok hacmimizde ve ürün çeşitliliğinde ciddi bir artış sağlanmıştır.


Şirketinizin öncelikleri ve temel değerleri nelerdir?

Önceliğimiz müşterilerimizle karşılıklı anlayış ve güvene dayalı uzun vadeli sağlam bir ticari ilişki kurmaktır. Günümüz piyasa koşulları dikkate alındığında, pek çok tedarikçi firmanın en önemli eksiğinin bu olduğunu söyleyebilirim. Uzun vadeli bir ticari ilişki için müşteriniz öncelikle size, firmanıza ve sunduğunuz ürünlere güvenebilmelidir. Bu güveni oluşturabilirseniz bizim en çok önem verdiğimiz noktalardan biri olan yüksek müşteri memnuniyeti de kendiliğinden gelecektir.


LEON TEKNIK olarak bu memnuniyeti garanti edebilmek için teklif aşamasından teslimata kadarki tüm süreçlerimizde yüksek hassasiyet göstermekteyiz. Ve hatta ürünün proses hattında takıldıktan sonra ki performansını da bu doğrultuda düzenli aralıklarla yakından izlemekteyiz. Ayrıca 15 yıldır Türkiye Yetkili Ana Distribütörlüğü’nü yürütmekte olduğumuz, Akış Ekipmanları ve özelde Endüstriyel Proses Vanaları konusunda global olarak kendi alanındaki devlerden biri olan Amerika menşeili Crane Co. grubunun gücü ve desteği de hem bu yüksek kaliteyi sürekli kılmamamızda hem de güveni oluşturmamızda bize son derece yardımcı olmaktadır. Günümüzde hem bizim faaliyet alanımızda hem de diğer sektörlerde pek çok firma “Çözüm Ortağınız” ifadesini kullanmakta, fakat ne yazık ki bu sloganın hakkını veren firma sayısı çok az.


Alanında bunu başarabilen nadir firmalardan biri olduğumuzu rahatlıkla ve gururla söyleyebilirim. Çünkü “elindekini satmaya çalışan” firmalardan bizi ayıran en temel özellik, prosesi ve prosesin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek doğru bir çözüm ve paralelinde doğru ekipman seçiminde müşterilerimize yardımcı olmamız ve gerektiğinde mevcut ürünlerimiz üzerinde modifikasyonlar yaparak müşteriye özel çözümler de sunabilmemizdir. Bir diğer önceliğimiz firmamızda çalışan mühendis arkadaşlarımızın kendilerini son derece aktif şekilde geliştirebilmeleri için onlara uygun, rahat çalışma ortamını sağlayabilmektir.  Firmamızda sürekli gelişime olan inacımız paralelinde düzenli olarak teknik eğitimler verilmektedir, ilgili arkadaşlar Avrupa’daki ilgili fabrikalara da ayrıca bu teknik eğitimler için gönderilebilmektedir. Yani bizler Leon Teknik’te zihinlerimizi her zaman dinamik tutarak kendi alanımızdaki ilerlemeleri ve gelişmeleri yakından takip eden ve hızlı bir şekilde bu gelişmelere ayak uydurabilen profosyonel bir mühendis grubuyuz, bu canlılığı ve dinamizmi korumak da en önemli önceliklerden biridir bizim için.


Crane Co.’nun kurucu olan Richard T. Crane’in bir sözünden de esinlenerek en temel değerlerimizin müşterilerimizle ve hatta rakiplerimizle ilişkilerimizde dürüstlük, açıklık, saygı, dayanışma ve sorumluluk olduğunu söyleyebilirim. Bir diğer önemli değerimiz ise kesinlikle yüksek kalitedir. Temsil ettiğimiz markalar son derece yüksek kaliteli, yapmış olduğumuz işi bizler bu paralelde her zaman yüksek kalitede tutmaya çalışıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu da tam olarak bu.


Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Yoğunlaştığınız sektörler hangileri?

Aslında hiçbir sektöre yoğunlaşmıyoruz. 160 yıllık bir geçmişe sahip olan CRANE Energy & Chempharma Flow Solutions Grubu’nun geniş ürün yelpazesi sayesinde tüm sektörlerde iddialıyız. Dolayısıyla, her sektörde varız ve şu sıralar yatırımların hız kazandığı Petrokimya, Maden ve Kimya ve özelde Gübre Sektöründe daha aktif olarak yer aldığımızı söyleyebilirim. 


Ürün yelpazemizi temelde özel proses vanaları ve pozitif deplasmanlı transfer pompaları olarak ikiye ayırmak mümkün, bunların dışında her iki sınıfa da girmeyen Teflon Kaplı Özel Boru Hatları ve Bağlantı Parçaları yer almaktadır.  Bir endüstriyel tesiste kullanılan neredeyse tüm vana tiplerinin yer aldığı vana grubumuzda CRANE’in kendini global olarak kanıtlamış, XOMOX Tuflin, SAUNDERS, KROMBACH, FLOWSEAL, PACIFIC gibi pek çok güçlü markası yer almaktadır. Tüm bu markaların ortak özelliği endüstriyel proseslerde karşılaşabileceğiniz en zorlu ve uç uygulamalarda çok uzun vadeli çözümler sunabilen yüksek kaliteli ve yüksek performanslı ürünler olmasıdır.


Ürün yelpazemizde aklınıza gelebilecek her tür vana tipinden mevcuttur ; Kelebek, Plug, Diyafram, Küresel, Bıçak, Gate, Globe, Çek Vanalar ve bunların Teflon Kaplı versiyonlarının yanı sıra Euro Chlor onaylı metal körüklü globe vanalar, yüksek basınç vanaları, gözetleme camları, filtreler, kanal tipi gate vanalar ve büyük çaplı damperler yer almaktadır. Pompa grubunda ise yoğun akışkanların ve çamurların transferinde kullanılmakta olan Peristaltik (Hortum) Pompalar ve proses içi transferlerde kullanılan Havalı Diyafram Pompalar yer almaktadır. 


Bu ayki bazı konu başlıklarımızdan olan ağır sanayi, demir, çelik vb. sektörlerine sunduğunuz özel ürünler var mı? Bunlardan biraz bahseder misiniz? Bu sektörün ürünlerindeki farklılıklar nelerdir?

Elbette, Demir Çelik tesislerinde de kullanılmakta olan prosese özel çözümlerimiz mevcut ve bu proseslerin başında enerji tesisleri, yüksek fırınlar, kok fabrikası, demineralizasyon ünitesi, sinter ünitesi gelmektedir.  Enerji tesislerinde ve gaz temizleme hatlarında DN1800-DN2000 çaplı Double ya da Triple Eccentric tasarıma sahip KROMBACH DOP-EX / TRI-EX Kelebek Vanalar kullanılmaktadır. Oksijen tesislerinde ise XOMOX 800 tip Yüksek Performans Kelebek Vanalar ve özel ORBINOX MP Three Lever Vanalar; demineralizasyon tesisinde ve muhtelif sülfürik asit hatlarında Teflon Kaplı SAUNDERS Diyafram Vanalar güvenle kullanılmaktadır. Yüksek fırınlarda ve sinter ünitesinde ise ORBINOX Bıçak tipi gate vanalar; Kok gazı ve amonyak hatlarında XOMOX XLD Teflon Kaplı Kelebek Vanalar; deniz suyu hatlarında Duplex Paslanmaz Çelik diskli CENTERLINE RS tip Kelebek Vanalar ilk aklıma gelen örneklerdir.  Demir - Çelik Fabrikalarında kullanılmakta olan bu tip ürünlerimizin ortak özelliği yüksek basınç- sıcaklık altında uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir operasyon süreci sağlamasıdır. 


Bu yılki planlarınız şimdiye kadar ne ölçüde gerçekleşti? Önümüzdeki dönemde ne gibi hedefleriniz var?

Satış hacmi açısından baktığımızda çıtamızı yüksek tutmamıza rağmen yılın ilk çeyreğinde hedeflemiş olduğumuz rakamlara bizi ulaştıran bir performans ortaya koyduk. İkinci çeyrek boyunca da bu ivmeyi korumaktayız. Organizasyon açısından baktığımızda ise satış ekibimizi daha da genişletmeye ve yetkinliğini arttırmaya yönelik aksiyonlarımız mevcut. Bunun yanı sıra ürün gamımıza eklemeyi planladığımız yeni markalar ile Vizyonumuza uygun olarak müşterilerimizin endüstriyel vana ve pompa konusundaki tüm ihtiyaçlarında ilk akla gelen firma olabilmeyi hedefliyoruz. 


Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden “çözümler sunmaya”ve gelişmeye devam edeceğiz. Bu gelişimin takipçisi olan tüm değerli müşterilerimize LEON TEKNIK Ailesi olarak teşekkür ederiz. Diğer taraftan, Pompa & Vana Sistemleri Dergisi’nin endüstriyel yayıncılıkta ciddi bir açığı kapattığını düşünmekteyim.


Bu sektörde gündemin ve yeni teknolojilerin takip edilebildiği bir yayın ortaya çıkardığınız için sizlere de ayrıca teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Bu haber 1669 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

'Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dağlı: 'Mekanik Tesisat ve Endüstriyel Proses Ekipmanları Pazarında Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

“Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

“Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Dağlı: “Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

EagleBurgmann Endüstriyel Sızdırmazlık Çözümlerinde Öncü

EagleBurgmann Endüstriyel Sızdırmazlık Çözümlerinde Öncü

Merhaba değerli okurlarımız, EagleBurgmann’ın endüstriyel sızdırmazlık sektöründe son teknoloji ile hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. Böyle güçlü bir markayı İstanbul Tuzla’da faaliyet gösteren tesisinde ziyaret ettik ve EagleBurgmann Türkiye’nin Genel Müdürü Sayın Ziya Şeftalioğlu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Pazara yeni sunulan ürünleri DiamondFace ve RoTechBooster hakkında bilgiler alarak sizlerle paylaşmak istedik.

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için ELK MOTOR Satış ve Pazarlama Müdürü Alkan DEMIRCIOGLU, ELK MOTORÜretim ve Teknoloji Koordinatörü ve aynı zamanda ELK Genel Müd. Yrd. A. Raif ALTUNSU ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Kendilerine, ELK Motor fabrika kurulumu sürecinden elektrik motorlarında verimlilik konusuna kadar geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

Su, Atık Su ve Çevre Teknolojileri İstanbul’da Buluşuyor

Su, Atık Su ve Çevre Teknolojileri İstanbul’da Buluşuyor

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için IFAT Fuarı Türkiye Genel Müdürü Sayın Adem YILMAZ ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerine Messe München’ nin kuruluş sürecinden Türkiye’deki çevre sektörü hakkındaki görüşlerini aynı zamanda düzenledikleri fuarlara yönelik bilgileri bulacağınız geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

DOMAK POMPA’YA 50. YILINDA MAİB’ DEN ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

DOMAK POMPA’YA 50. YILINDA MAİB’ DEN ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

Üretimde yarım asrı aşan DOMAK Pompa Türkiye’nin Makinecileri Onur Ödülü’nün sahibi oldu

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu