• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

GLOBAL WATER SOLUTİONS KALİTEYE ODAKLANIYOR

Global Water Solutions Kaliteye Odaklanıyor
29 Nisan 2016 Cuma 13:27

Değerli okurlarımız bu sayımızda sizler için Global Water Solutions, Türkiye Satış Müdürü Serhat Ünal ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Şimdi sizleri bu sohbet ile baş başa bırakıyoruz.

     Bizlere kendinizden ve Global Water Solutions’dan bahseder misiniz?

Global Water Solutions, 90 yıldır dünya çapındasektöre liderlik yapanbir Amerikan Holdingi’ne bağlı şirkettir. Amerika veTayvan’da bulunanfabrikalarımız, en yeni teknoloji ile donatılmıştır vedünyanın dört biryanından gelen taleplere hızlı cevap verebilecekkapasitededir. GWS Türkiyeolarak biz, Orta Doğu ve Orta Asya bölgesorumluluğunu alarak 2011 yılındakurulduk ve o günden beri hem yurt içinde hemde yurt dışında ürünlerimizinsatış ve pazarlamasını yapmaktayız.

 

·    Global Water Solutions’un öncelikleri ve olmazsa olmazları nelerdir?

“Kalite Varsa Rakip Yok”sloganımızdanda anlaşılacağı gibi en büyük önceliğimiz, bizi tercih edenkullanıcılara, profesyonelve teknik eğitimli kadromuzla yüksek kaliteli ürün vehizmet sunmaktır. Firmaolarak sunduğumuz ürünlerin kalitesini, sahip olduğumuzve dünya çapında kabulgören NSF, WRAS, ACS gibi içme suyu sertifikaları ileispat ediyoruz ve bu sertifikalarsayesinde uluslararası içme suyu tankları sektöründelider konumdayız.

·    Sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bahseder misiniz?

Sektörün en uzun garanti süresi olan 5 yılgarantili hidrofortanklarımız, sabit membranlı ve servis gerektirmeyenürünlerdir. Türkiyepiyasasında genelde “Patlamayan Tank” olarak tabir edilenürünlerimiz, hidrofortankı kaynaklı sorunları sıfıra indirmesi sebebi ilekullanıcılar içinmaliyetleri azaltan en iyi çözümdür. Geniş ürün portföyümüze yenieklediğimiz  su filtreleme,şartlandırma ve yumuşatma ürünlerimizle arıtmasektöründe kısa sürede talepedilen ve aranan bir marka olduk.

·    Sektörel olarak baktığımızda yoğunlaştığınız konular nelerdir?

Üzerinde durduğumuz en önemli konu sektörelbilinçlendirmenin artırılmasıdır.Hidrofor ve genleşme tank kullananların veuygulamasını yapanların, ne çeşitbir ürün kullanılması gerektiği konusundasosyal medya ağırlıklı internetaktivitelerimiz başarılı sonuçlar vermeyebaşladı. Apartman yöneticileri, siteyönetimleri, tesisatçılar gibi sonkullanıcılar ve uygulamacılar bize ulaşarakürünlerimiz hakkında detaylıbilgiler edinebiliyorlar. Sektörde, sadece “işgören” değil “çözüm üreten” birfirma olmanın gerekliliği olan alışılagelmiş eskibilgilerin güncellenmesi veyeni teknolojinin tanıtılmasını sağlamak en önemligörevlerimizden biridir.

 

Ülkemiz ve diğer ülkeleri kıyaslamanız gerekse neler söylemek isterdiniz?Sizce eksiklerimiz ve artılarımız nelerdir?

Ülke olarak en büyük artılarımızdan bir tanesi,hem üretim hem de tüketimkapasitemizin yüksek olmasıdır. Bu bizi her alandabüyük bir pazar konumunagetiriyor ve bunun neticesi olarak da piyasalarda büyükbir rekabet oluşuyor. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar gözönüne alındığında,tüketicinin ucuz ürünlere yönelmek zorunda kalması ise enbüyük dezavantajımızoluyor. Esasen, satın alma maliyeti yüksek olan ama dahakaliteli ve uzun ömürlüürünleri tercih etmemiz gerekirken, ucuz ve süreklisorun çıkaran ürünlerialmamız hem hayat standartlarımızı hem de finansalkaynaklarımızı olumsuzetkiliyor. Kalitesiz ürünlerin servis ve bakımmaliyetlerini göz önüne alarak tüketiciyi,kaliteli ve dayanıklılık süresi uzunolan ürünlere yönlendirmemiz gerekiyor.

 

·    2015 yılı sizler için nasıl geçti? 2016 yılındaki ve gelecektekiprojeleriniz nelerdir?

2015 yılı içerisinde ülkemizde vecoğrafyamızdayaşanan bazı olumsuzluklar piyasada bulunan herkesi olumsuzetkiledi ancak yurtdışı satışlarımız ve finansal yapımız sayesindebeklentilerimizingerçekleştiğini belirtebiliriz. Artan pazar payımız,yaptığımız çalışmaların vestratejik değerlendirmelerin yerinde olduğunugösteriyor. Bugüne kadar ağırlıkverdiğimiz hidrofor ve genleşme tanklarıylaberaber 2016’da su arıtma, filtrelemeve şartlandırma piyasasına da girişyapmış bulunuyoruz. Su arıtma pazarınaönemli bir oyuncu olarak giriş yaptığımız2016’dan beklentilerimiz yüksek,2017’de ise sunduğumuz ürünlerin çeşitliliğive kalitesiyle bu pazarda liderkonumda olmayı hedefliyoruz.

 

·    Neden GWS?

Global Water Solutions; sahip olduğusertifikalar, patentler ve ileriteknolojiye sahip üretim tesisleri ile, hemkalite hem de AR-GE çalışmalarındadünya piyasasında liderler arasındabulunmaktadır. Tüm dünya genelinebaktığımızda; üç farklı ülkede bulunan fabrikalarımız,13 adet depolama vepazarlama tesisimiz, 20’den fazla ülkede konumlupartnerlerimiz ve 120’denfazla ülkede müşterimiz bulunmaktadır. Bu kadar genişbir dağıtım ve pazarlamaağına sahip olduğumuz için bizleri taklit eden veürünlerimizi kopyalayanbirçok firma bulunuyor. Taklit ve kopyalama yaparakpiyasada tutunmaya çalışanbu firmaların en büyük sorunu bizim ürünlerimizinkalitesini değil, şeklini kopyalamalarıdır. Firmamıza aitpatentler sayesindehem ürünlerimiz yüksek kalitede üretilmekte hem de en çoktercih edilen hidrofortankı olarak dünya piyasasında lider konumdabulunmaktadır. Yüksek ürünkalitemiz sayesinde yaptığımız belgelendirmeçalışmaları bizi sektörün“Sertifika Şampiyonu” yapmış ve diğer firmalara karşıbizi ön plana çıkarmıştır.GWS müşterilerine en kaliteli ürünü, en uzun garantisüresi ile sunmaktadır vesatış sonrası hizmetlerde yüksek müşterimemnuniyetini sağlayabilmektedir. Tümbu nedenlerden dolayı GWS’yi tercih edenher zaman kazanır. 

·    Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Sizlerin de yardımıyla buyazıyı okuyan herkesin dikkatini çekmek istediğimiz tek bir nokta var:

“Kalitevarsa rakip yok!”

Bu haber 1922 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

'Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dağlı: 'Mekanik Tesisat ve Endüstriyel Proses Ekipmanları Pazarında Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz'

“Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

“Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Dağlı: “Yivli Sistemlerin Kullanım Avantajlarını Anlatmaya Devam Edeceğiz”

EagleBurgmann Endüstriyel Sızdırmazlık Çözümlerinde Öncü

EagleBurgmann Endüstriyel Sızdırmazlık Çözümlerinde Öncü

Merhaba değerli okurlarımız, EagleBurgmann’ın endüstriyel sızdırmazlık sektöründe son teknoloji ile hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. Böyle güçlü bir markayı İstanbul Tuzla’da faaliyet gösteren tesisinde ziyaret ettik ve EagleBurgmann Türkiye’nin Genel Müdürü Sayın Ziya Şeftalioğlu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Pazara yeni sunulan ürünleri DiamondFace ve RoTechBooster hakkında bilgiler alarak sizlerle paylaşmak istedik.

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Bir Elektrik Motorundan Daha Fazlası

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için ELK MOTOR Satış ve Pazarlama Müdürü Alkan DEMIRCIOGLU, ELK MOTORÜretim ve Teknoloji Koordinatörü ve aynı zamanda ELK Genel Müd. Yrd. A. Raif ALTUNSU ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Kendilerine, ELK Motor fabrika kurulumu sürecinden elektrik motorlarında verimlilik konusuna kadar geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

Su, Atık Su ve Çevre Teknolojileri İstanbul’da Buluşuyor

Su, Atık Su ve Çevre Teknolojileri İstanbul’da Buluşuyor

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için IFAT Fuarı Türkiye Genel Müdürü Sayın Adem YILMAZ ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerine Messe München’ nin kuruluş sürecinden Türkiye’deki çevre sektörü hakkındaki görüşlerini aynı zamanda düzenledikleri fuarlara yönelik bilgileri bulacağınız geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

DOMAK POMPA’YA 50. YILINDA MAİB’ DEN ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

DOMAK POMPA’YA 50. YILINDA MAİB’ DEN ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

Üretimde yarım asrı aşan DOMAK Pompa Türkiye’nin Makinecileri Onur Ödülü’nün sahibi oldu

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu