SİSDOZ A.Ş. ‘DEN “PRODOZ” DOZAJ POMPALARI

SİSDOZ A.Ş. ‘DEN  “PRODOZ”  Dozaj Pompaları
31 Ocak 2017 Salı 14:35

“Yüksek Standartlar, Hassas Dozaj, Uzun Ömür”

 

 

Dozaj Pompaları, her türlü sanayi ve arıtma uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan, ihtiyaç olan kimyasalların prosese olması gerektiği kadar verilmesini sağlayan pompalardır. Sisdoz,  dünyanın akışkan teknolojileri dalında en iyilerinin yüksek standartlarını, hassas dozajını, uzun ömrünü ve sağlamlığını Türkiye’de kullanıcılar ile buluşturmaktadır.

  

Prodoz Pompaların portföyünde solenoid diyaframlı, mekanik diyaframlı, hidrolik diyaframlı ve pistonlu olmak üzere 0,5 lt/hr kapasitelerden başlayan, 65000 lt/hr kapasitelere kadar çıkan, maksimum basınçları 500 bar seviyelerine ulaşan pompalar bulunmaktadır. 

 

Dozaj pompaları, kullanılacak kimyasallara göre seçilmekte ve muhtelif malzeme alternatiflerine ve çalışma teknolojilerine sahip olabilmektedir. SİSDOZ A.Ş. yılların getirdiği tecrübe birikimiyle, ihtiyaç olan dozaj pompalarının seçimini mühendis kökenli kadrosuyla en doğru şekilde gerçekleştirmekte, gerektiğinde yükleme vanası, basınç emniyet vanası, kalibrasyon silindiri, diyaframlı manometre, emiş filtresi, çek valf vb. aksesuarları da seçimlerine ekleyerek prosesin ihtiyaç duyduğu tüm komponentleri bir araya getirerek komple dozaj çözümleri de sunmaktadır.

 

 

 

Prodoz dozaj pompaları, genel özellikleriyle aşağıdaki şekildedir.

 

Solenoid Dozaj Pompaları : Maksimum 95 lt/hr kapasite ve 21 bar basınç değerine kadar ulaşan modeller mevcuttur. Standart versiyonlar on-off olarak çalışmakla birlikte otomasyon ihtiyacının olduğu noktalarda puls yada 4-20mA ile çalışabilecek versiyonlar, dijital ekranlı modeller, iletkenlik ölçümüne bağlı dozaj yapılabilen modelleri de içeren çok geniş bir yelpaze mevcuttur. 220V – 50 Hz monofaz olan solenoid pompalar emiş filtresi, enjektörü, emme ve basma hortumları, modele göre değişen multi fonksiyon vanaları ile birlikte temin edilmektedir. PVC, PVDF, PP, SS gövde alternatiflerinde seramik ve SS top valfler seçilebilmekte Teflon diyaframlar standart olarak kullanılmaktadır. 

 

Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompaları : Maksimum 3200 lt kapasite ve 12 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Standart pompalar on-off olarak çalışmakta ve üzerlerinde %0-100 arasında debi ayarı yapılabilmesine imkan veren ayar manivelası bulunmaktadır. Bunların dışında otomasyona bağlı çalışma ihtiyacı varsa dijital kontrollü yada aktüatörlü versiyonlar opsiyonel olarak kullanılabilmektedir. PVDF, PP, SS ve PVC gövde alternatifleri bulunan pompalarda Teflon diyafram standart olarak sunulmaktadır. Elektrik motorları genel olarak 380V trifaze olup ihtiyaca göre monofaz yada ex-proof elektrik motorlu olarak da temin edilebilmektedir.

 

 

Hidrolik Diyaframlı Dozaj Pompaları: Maksimum 65000 lt/hr kapasite ve 500 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Hidrolik diyaframlı dozaj pompaları, çok hassas dozaj yapılabilen, servis aralığı çok uzun olan,  malzeme alternatifleri ve opsiyonları neredeyse sınırsız olabilen proses pompalarıdır. Atex ve API  normlarında , petrokimya ve benzeri sektörlerde kullanılabilen modeller vazgeçilmezdir. 

 

Pistonlu Dozaj Pompaları : Genel olarak düşük debiler ve yüksek basınç ihtiyaçlarının sözkonusu olduğu uygulamalarda, yoğunluğu ve vizkozitesi fazla olan akışkanlarda tercih edilen pompa tipidir. Mksimum 500 bar basınç ve 4800 lt/hr kapasiteye kadar olan muhtelif pompa versiyonları Prodoz ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

 

Özel Dozaj Sistemleri : Sisdoz, prosesin ihtiyacına göre özel dozaj çözümleri projelendirerek  pano üzerinde yada şase üzerinde tüm aksesuarları ile birlikte skid sistem olarak  temin edebilmektedir. Kaç çeşit hangi kimyasaldan ne kadar ve nereye dozajlanacağı konusunda alınan ilk bilgiler doğrultusunda, sahada yapılacak çalışmalar neticesinde sistem tasarımı ve pompa ile aksesuarlarının seçimi yapılmakta ve anahtar teslim proje olarak teklif edilmektedir. 

 

 

 


Bu haber 1193 defa okundu

DİĞER HABERLER

HAVALANDIRMA CİHAZLARINDA ECODESIGN DİREKTİFİ

HAVALANDIRMA CİHAZLARINDA ECODESIGN DİREKTİFİ

Arkun Andıç - Systemair HSK, Proje ve İş Geliştirme Şefi

O BİZE DEĞİL, BİZ ONA AİTİZ…

O BİZE DEĞİL, BİZ ONA AİTİZ…

Biz ne zaman dünyanın varoluşundan beri kendi kendini dengeleyen ''çevre''yi hem bozan hem de iyileştirenler olduk?

Akış Ölçerler ile Krema ve Yağ Standardizasyonu

Akış Ölçerler ile Krema ve Yağ Standardizasyonu

Süt ve Krema Standardizasyonunda Manyetik ve Kütlesel Akış Ölçerler ile Güvenilir Ölçüm

Parker ile Basınçlı Hava Tesisatlarında Enerji ve Maliyet Tasarrufu

Parker ile Basınçlı Hava Tesisatlarında Enerji ve Maliyet Tasarrufu

Bu makale, Parker Hannifin Kontrol Sistemleri Divizyonu Müdürü Pascal Jeangirard tarafından yazılmış, Parker Türkiye Satış Şirketi tarafından Türkçeleştirilmiştir.

Kondenstop Kontrolü ve Buhar Kaçakları ile Oluşan Maliyet

Kondenstop Kontrolü ve Buhar Kaçakları ile Oluşan Maliyet

Borular içerisinde nakil olurken basınç düşüşü sebebiyle sirkülasyon pompalarına gereksinim duymadığı için, "buhar" uzun mesafedeki proseslere ısı iletiminde en çok kullanılan akışkan tipidir.

Kontrol Vanası RECO®

Kontrol Vanası RECO®

Vana tasarımı: RECO® Küçük Kontrol Vanaları

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu