• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

YOKOGAWA, CENTUM ® VP R6.04 ENTEGRE ÜRETİM KONTROL SİSTEMİNİ PİYASAYA SUNDU

YOKOGAWA, CENTUM ® VP R6.04 Entegre Üretim Kontrol Sistemini Piyasaya Sundu
28 Haziran 2017 Çarşamba 11:27

Yokogawa Electric Corporation, CENTUM ® VP entegre üretim kontrol sisteminin geliştirilmiş bir versiyonunu 23 Mart’ta piyasaya sürdü. Son sürüm olan R6.04'teki geliştirmeler ile Yokogawa, son kullanıcılarına daha fazla seçenek sunacak yeni bir IO modül yapısını içeriyor.

CENTUM VP, çok çeşitli proses operasyonlarına yönelik yüksek güvenlikli bir üretim kontrol platformudur. CENTUM VP çözümleri; kullanıcı ihtiyaçları, piyasa dinamikleri ve teknolojideki ilerlemelere dayanarak dizayn edilmiştir. Bir üst seviye teknoloji platformlarına geçiş ve yükseltme de dahil olmak üzere, tasarım, mühendislik, kurulum ve devreye alma işlemlerinden itibaren rutin ve büyük bakıma kadar, tesis yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsar. Kontrol sistemleri, üretim tesislerinin kontrolünü otomatikleştirmek için, sensörler ve valfler gibi saha cihazlarına veri aktaran I/O cihazlarına güvenirler. N-IO (Network-IO) Centum VP’nin yeni I/O yapısıdır. N-IO ile çok çeşitli I/O sinyal tiplerini yönetebilen ve universal olarak geliştirilen bir I/O modülü olarak, yeni bir tesis inşa ederken veya mevcut bir tesisi yenilerken, farklı sensör tiplerini yüklemek kolaydır; bu, önemli zaman ve emek tasarrufu sağlar ve bu tür projeleri çok daha erken tamamlamayı mümkün kılar. Bununla birlikte, kullanıcılar sensörleri çok yönlü yetenek gerektirmeden eklemek isteyebilirler. Yokogawa da, bu ihtiyaç için, sadece dijital sinyalleri işleyen yeni, düşük maliyetli IO cihazını, N-IO serisine ekledi. Bu yeni versiyonla birlikte geliştirilen fonksiyonlar aşağıdaki gibidir:

1. Yeni IO modülü
Günümüz kontrol sistemleri genellikle dijital sinyalleri kullandığı için, sadece dijital sinyalleri işleyen yeni, düşük maliyetli bir IO modülü N-IO serisine eklendi. Hem analog hem de dijital sinyalleri
barındırmak için, universal IO modülü ile birlikte kullanılabilir. Bu şekilde yeni bir tesis ya da bir tesise yapılacak ilavelerin maliyeti düşürülebilir. Buna ek olarak, bir sinyal dönüştürme işlevi yeni IO modül adaptörüne dahil edilmiştir. Universal IO modülü ile, sıcaklık sensörü gibi bir saha cihazından doğrudan sinyal alabilmek için ayrı bir sinyal dönüştürme board’u gereklidir. Yeni IO modülüne bu işlevin dahil edilmesiyle bu donanıma olan ihtiyaç ortadan kalkar. 


2. Windows 10 

En son CENTUM sürümü, kontrol sistemleri için optimum işletim sistemi olan Microsoft yazılımlarının en sonuncusu Windows 10 Enterprise yazılımını kullanmaktadır. Uzun Süreli Hizmet Branşı (LTSB) hizmet modeline dayalı olarak, Microsoft, standart beş yıllık genel desteğe (güvenlik yamaları güncelleştirmelerini de içeren ücretsiz destek) ek olarak, beş yıl ek süreli ana destek sunar ve böylece 10 yıllık bir ürün ömür döngüsünü sağlar. Bu da, Yokogawa’nın aynı şekilde sistemlerini optimize etmeye devam etmesini ve istikrarlı bir uzun vadeli performans sergilemesini sağlar. 


3. Halka ağ topolojisi 

Vnet/IP® Yokogawa tarafından geliştirilen bir kontrol ağıdır. Yüksek güvenilirlik ve hızlı yanıt özelliklerine sahiptir. Vnet / IP® gerçek zamanlı ana kontrol ağı, tüm aygıtların merkezi bir hub’a bağlandığı yıldız topolojisini kullanır. Bu son CENTUM sürümü de, aygıtların birbirlerine bir halka şeklinde bağlandığı bir halka topolojisinin kullanılmasına da olanak verir. Bu özellik sayesinde, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için daha esnek ağlar yapılandırılabilir.

Büyük Hedef Pazarlar
Yokogawa Europe IA/PR/006/2017 CENTUM ® VP R6.04 
Petrol ve doğalgaz, petrokimya, kimya, elektrik enerjisi, kağıt hamuru ve kağıt, ilaç, gıda, demir ve çelik, su ve atık su gibi proses endüstrileri

Uygulamalar 
Tesislerin Operasyonu, izleme (monitörleme) ve otomatik kontrolü 

CENTUM serisi hakkında Yokogawa, dünyada bir ilk olarak CENTUM dağıtık kontrol sistemini (DCS) 1975'de piyasaya sürdü. CENTUM VP, CENTUM serisinin dokuzuncu neslidir. Güçlü performanslarıyla bilinen CENTUM sistemleri, önceki sistem sürümleriyle geriye dönük uyumluluğu ve en son teknoloji uygulamalarının desteğini sağlarken, mühendislik ve teknoloji mükemmelliği için de yüksek standartlar oluştururlar. Yokogawa’nın ürün gamında CENTUM, bilgi odaklı mühendislik ile 40 yılı aşkın bir süredir global olarak 25.000'in üzerinde proses endüstrisine gururla hizmet vermektedir. 

Daha fazla bilgi için 
https://www.yokogawa.com/solutions/products-platforms/control- system/distributed-control- systems- dcs/centum-vp/
Bu haber 931 defa okundu

DİĞER HABERLER

Akışkan Transfer Sistemi

Akışkan Transfer Sistemi

Arıtma Çamurunun Karayolu Yerine Çamur Boru Hattı ile Uygun Maliyetli Nakliye Çözümü

Atlas Copco'nun yeni FD+ soğutuculu kurutucuları enerjiden %50 tasarruf sağlıyor

Atlas Copco'nun yeni FD+ soğutuculu kurutucuları enerjiden %50 tasarruf sağlıyor

Türkiye, 1 Aralık 2016: Dünyanın lider kompresör ve hava işleme sistemleri üreticisi Atlas Copco, sistem korumasını maksimum düzeye çıkarmak amacıyla yeni soğutuculu hava kurutucuları FD 1250+ - 2000+ serisinin üretimine başladı.

Kerim Elektromotor’dan “Frekans Kontrollü Pano” Seçenekleri

Kerim Elektromotor’dan “Frekans Kontrollü Pano” Seçenekleri

Motor yol verme ve dağıtım panoları üretiminde, 1980 yılından beri köklü bir geçmişe sahip olan KERİM ELEKTROMOTOR, sektörün ihtiyaçlarına göre geliştirdiği en yeni Frekans Kontrollü Pano düzenlemelerini piyasaya sundu.

MUNSCH METALİK OLMAYAN (PLASTİK) POMPALAR VE UYGULAMALARI

MUNSCH METALİK OLMAYAN (PLASTİK) POMPALAR VE UYGULAMALARI

Munsch pompaların akışkanla temas halinde olan tüm parçalarında, birçok kimyasala karşı dayanıklı özel mühendislik plastikleri kullanır. Bu sayede Munsch pompalar, metalik pompaların kullanılamayacağı zorlu korozif kullanım alanlarında hizmet verebilir. Özel mühendislik plastiklerinden üretilen plastik pompalar, aynı zamanda uygulamalarda mükemmel bir aşınma direnci de gösterebilirler. Bu özellikler sayesinde Munsch pompalar, agresif-korozif ve abrasif(aşındırıcı) çalışma şartlarında ideal bir seçenek olmaktadırlar.

CALIO SI Sirkülasyon Pompaları (OEM Pazarı İçin) Dünya’da Satılmak Üzere Türkiye’de Tasarlandı

CALIO SI Sirkülasyon Pompaları (OEM Pazarı İçin) Dünya’da Satılmak Üzere Türkiye’de Tasarlandı

Türkiye’de Kurulan Endüstri 4.0 Üretim Hattında Üretilmektedir. Türkiye İçin Gurur Kaynağımızdır.

Eaton, Elektriksel Hata Riskini Azaltmak İçin Ark Hatası Algılama Cihazı Çıkardı

Eaton, Elektriksel Hata Riskini Azaltmak İçin Ark Hatası Algılama Cihazı Çıkardı

Eaton, ark hatasının neden olduğu yangınlara karşı insanları ve binaları korumak için Ark Hatası Algılama Cihazı (Arc Fault Detection Device - AFDD) çıkardı. Güç yönetimi şirketinin yeni ürünü, bir elektrik devresinde oluşabilecek bir ark hatasının belirtileri olan yüksek frekans örneklerini tespit ederek, riski ortadan kaldırmak için şalteri trip konumuna düşürmektedir.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu