YENİ NESİL YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ: FLAMEGUARD

Yeni Nesil Yangın Söndürme Sistemi: Flameguard
03 Kasım 2015 Salı 10:33

Yangın, doğal afetlerle birlikte ev ve iş yeri sahiplerinin en büyük korkuları arasında yer alıyor. Oysa alacağımız bazı önlemlerle yaşanabilecek can ve mal kaybının önüne geçmek mümkün.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan alınan 2015 Haziran ayı istatistiklerine göre; İstanbul’da yapısal yangın olarak adlandırılan konut, fabrika / iş yeri, diğer binalar ve araç yangınlarında 2014’ün aynı dönemine göre yüzde 12 artış kaydedildi. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı bugünlerde binaların doğal afetler yanında yangına karşı korumalı şekilde inşa edilmeleri daha da önem kazanıyor.

 

Mekanik tesisatta askı ve destek sektörünün kurucusu olan LINK, yangınla mücadele konusunda da Flameguard sprinkler sistemiyle avantajlı ve yüksek güvenli çözümler sunuyor. 

 

 

Diğer tüm metalik olmayan sistemlere kıyasla çok daha fazla sayıda kullanım alanında başarılı olduğu kanıtlanan ve onaylanan Flameguard sprinkler sistemleri Almanya ve Çin’de ayrıntılı olarak test edilmiş. Yeni nesil yangın söndürme sistemi BlazeMaster; 750°C’nin üzerinde alevlere maruz bırakılmış. Ayrıca aralıksız bir yıldan daha uzun bir süre boyunca normal çalışma basıncının iki katı bir basınç altında tutulmuş. Buna rağmen tek bir zayıflama veya hata işareti göstermediği de bilimsel raporlarla kanıtlanmış.

 

Özellikle yangın sırasında sprinkler sisteminin zarar görmemesi, yapısal yangınlara doğrudan müdahale etme açısından son derece önemli. Flameguard sayesinde ne kadar yoğun bir alev altında kalsa da sistem devreye girerek yangının daha fazla yayılmadan kontrol altına alınmasını sağlıyor. 
Bu haber 2267 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ayvaz Online Avantajlı Alışverişi Ayağınıza Getiriyor

Ayvaz Online Avantajlı Alışverişi Ayağınıza Getiriyor

Ayvaz Online avantajlı alışveriş sunmaya devam ediyor. Doğal gaz hortumlarından küresel vanalara uzanan yüzlerce farklı üründe %50’ye varan indirimlere ek olarak, peşin fiyatına 4 taksit ve ücretsiz kargo ile alışveriş imkanı sunuyor.

GELECEĞİN MAKİNE MÜHENDİSLERİ, WİLO’DA DÜZENLENEN EĞİTİMLERE KATILDI

GELECEĞİN MAKİNE MÜHENDİSLERİ, WİLO’DA DÜZENLENEN EĞİTİMLERE KATILDI

Wilo, pompa sistemleri sektöründe fark yaratan eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Marmara Üniver-sitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Wilo’da düzenlenen eğitimlere katılarak, sektör ile ilgili temel bilgiler edindi. Öğretim görevlilerinin de aralarında bulunduğu toplam 81 kişinin katıldığı eğitimlerde, temel pompa sistemleri, pompa çalışma prensipleri ve Wilo pompalarının sağladığı enerji verimliliğinin avantajları ele alındı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu