SİEMENS TÜRKİYE BİLİŞİM ZİRVESİ’NDE ENDÜSTRİ 4.0’I ANLATTI

Siemens Türkiye Bilişim Zirvesi’nde Endüstri 4.0’ı Anlattı
31 Ocak 2017 Salı 09:57

160 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Siemens, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününün ve geleceğinin konuşulduğu ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olan Bilişim Zirvesi’nde yerini aldı.

 

 

2000 yılından bugüne iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle buluşturan Bilişim Zirvesi’16, 22-23 Kasım 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Endüstri 4.0 kavramında Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan Siemens etkinlikte, sanayinin dijitalleşmesi ve Endüstri 4.0 konularında izlediği stratejik yol ve bu alanda öne çıkan çalışmalarını katılımcılar ile paylaştı. 

 

 

Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Fabrikalar Ülke Lideri Ali Rıza Ersoy, 22 Kasım Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bilişim Zirvesi’16’da "Türkiye'nin yeni çıkış yolu: Endüstri 4.0 ile gelen yeni Ar-Ge ve İnovasyon Anlayışı" adlı özel oturum dizisinde “Sanayinin Dijitalleşmesi: Endüstri 4.0” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Türkiye’nin Almanya’nın sadece 4 yıl gerisinde olduğunu vurgulayan Ersoy, Endüstri 4.0 konusunda herkesin kendi üzerine döşen görevlerini yerine getirdiği takdirde, bulunulan coğrafya içerisinde Türkiye’nin Endüstri 4.0 konusunda önde olacağını belirtti.’ Gelişen teknoloji ve dinamiklerle birlikte üretimde büyük rol oynayacak olan Endüstri 4.0’ın istihdama da büyük katkı sağlayacağından bahseden Ali Rıza Ersoy, ‘dünyadan ve Türkiye’den Endüstri 4.0 örneklerine yer vererek, Siemens’in Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’de öncü rolüne de değindi. 

 

Endüstri 4.0 ile 4 yıl sonra Türkiye’de yüzde 6’lık büyüme sağlanabilir

 

Endüstri 4.0 ile birlikte, 4 yıl sonra Türkiye’de yüzde 6’lık bir büyümenin de mümkün olabileceğini belirten Ersoy, Endüstri 4.0 sayesinde verimlilik, pazara çıkış hızı ve esneklikle de artışlar olacağının önemini vurguladı.

 

Ali Rıza Ersoy’un diğer panelistlerle birlikte katıldığı “Türkiye Endüstri 4.0’a Hazır mı? Endüstri 4.0 ile Nasıl Çıkış Yakalayabiliriz?” başlıklı oturumda da Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’de yapılabilecekler değerlendirildi ve firmaların Endüstri 4.0’a geçiş sürecinde uygulayabilecekleri yöntemler tartışıldı.
Bu haber 757 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

Tıp alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden birisi olan AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bünyesinde hizmet verecek olan ONKOLOJİ HASTANESİ’ nde ETNA pompa ve hidrofor sistemleri tercih edildi.

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından 19-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ne buhar ve yalıtım konularında iki önemli sunum ile katıldı.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Teknoklima sistemleri ; Amerika merkezli iklimlendirme ve etkin bina çözümleri ile sektöre yön veren Johnson Controls bünyesinde yer alan YORK markalı VRF sistemleri ile sektördeki faaliyetini sürdürme kararı aldı.

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, 3-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda ürün gamına eklediği yeni ürünleri tanıttı. Ayvaz Endüstriyel Ürün Müdürü Serdar Ocaktan ise gerçekleştirdiği buhar eğitiminde fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Temelleri 1978 yılında atılan; yüksek kalitede endüstriyel ve gemi vanalarının yanı sıra; özel tasarım vanaların üretimini de gerçekleştiren Dikkan Vana, ihracattaki başarısını yurtiçinde yer aldığı dev projelerde de göstermeye devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu