• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

PARKER, 100.YILINI KUTLUYOR

PARKER, 100.YILINI KUTLUYOR
12 Mayıs 2017 Cuma 16:05

Bir Asırlık Büyüme ve İnovasyonun Ardından Kurucu Art Parker'ın Girişimci Ruhu, Bu Etkin Global Mühendislik Gücünde Yaşamaya Devam Ediyor.

 

 

Fotoğraf Açıklama: PARKER 13 Mart 1917’de, Ohio’nun Cleveland şehrinde kuruldu Parker Appliance Co. adıyla kuruldu.

 

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin Corporation (NYSE:PH), 13 Mart 1917'deki kuruluşunun üzerinden tam 100 yıl geçmesini kutladı. Parker Hannifin Corporation’ın Türkiye Satış Şirketi olan Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti ise Türkiye’deki kuruluşunun 10. yılını 2 Temmuz 2017 tarihinde kutlayacak. 

 

Bu anlamlı ve önemli senede, Parker Türkiye, Ankara ve İstanbul’da birer tam gün sürecek etkinlik ile müşterilerini, tedarikçilerini, distribütörlerini ve hem Türkiye’den hem de farklı ülkelerden çalışanlarını bir araya getirmeyi planlıyor.  

 

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Tom Williams, "Bu yıl, geçmişi ve bizden önceki büyük başarıları saygıyla anıyor ve Parker'ı bugün olduğu şirket yapan insanları, kültürü ve değerleri kutluyoruz." dedi ve devam etti: "Harikulade ekip üyelerimiz, Parker'ın başarısının temelini oluşturuyor ve önümüzdeki 100 yılda da, parlak bir geleceğe doğru şirketin büyümesini sağlamaya devam edecekler."

 

Pnömatik fren sistemi ve sızdırmaz rakor imalatçısı Parker Appliance Company, vizyoner mühendis Arthur L. Parker tarafından kuruldu ve ilk yıllarında Cleveland, Ohio'daki küçük bir dairede onun iş ortağı Carl Klamm ile birlikte geliştirildi. 

 

Art'ın adına alınan ilk patent ise elektrik jeneratörünün hızını düzenleyen hidrolik bir cihazı detaylandırıyordu. O zamandan bu zamana geçen yüzyıl içinde şirket, 8000'in üzerinde buna benzer patent alarak aralarında yaşam bilimleri, petrol ve gaz, inşaat ve tarımın da bulunduğu çeşitli sanayi ve havacılık-uzay pazarlarında teknolojik inovasyonun hızını belirlemeye yardımcı oldu. 

 

 

Fotoğraf Açıklama: Art Parker/ Parker Hannifin Corporation Kurucusu

 

Art Parker tarafından yerleştirilen bu girişimci ruh, müşterilerin üretkenliklerini ve kârlılıklarını artırmalarına, hareket ve kontrol teknolojilerinde sınırları genişletmelerine yardımcı olmak için yeni yollar keşfeden 55.000'in üzerinde ekip üyesi ile Parker'ın bugün dönüştüğü şirkette net bir şekilde görülüyor. Parker, Art Parker'ın bizzat kendisinin 1930'larda çalışanlarına yaptığı konuşmaya dayanan güçlü bir kültürel felsefeyi de koruyor: "Başarımız; adil anlaşmalara, sıkı çalışmaya, iş bölümüne ve kaliteli ürünlere dayanıyor." 

 

100 yıldır Parker çözümleri, sayısız teknoloji atılımına olanak tanıdı ve de imalat sanayinde, dünya savaşlarında, uzayın keşfinde ilerlemeyi ve neredeyse hareket eden insan yapımı her makinede inovasyonu destekledi.

 

Bugün, Parker'ın teknoloji uzmanlığı, dünyanın her bölgesinde yüz binlerce müşteriye hizmet veren dokuz temel teknoloji platformuna yayılıyor.  Şirketin ürünleri, çeşitli global pazarlar için hareketi kolaylaştıran yüksek mühendislik ürünü bileşenlere ve sistemlere sahip hareket eden her şeyde ve de kontrollü sıvı ve gaz akışında bulunabiliyor.  Parker'ın faaliyetleri, 50'nin üzerinde ülkede 300'ün üzerinde üretim tesisinden 13.000'in üzerinde bağımsız dağıtım ortağı ve 3.000’in üzerinde ParkerStore endüstriyel perakende konumu ile kullanıcılara ulaşıyor.

 

Başkan ve COO Lee Banks, "İster araba kullanıyor, ister uçakla seyahat ediyor, ister cep telefonunuzla konuşuyor, ister bir bardak su içiyor olun; Parker, hayatınızın her noktasına dokunuyor." dedi ve devam etti:  "Geniş ürün yelpazemizi entegre eden ve dijital olarak bağlı yeni sistemlerin tasarımı konusunda müşterilerimiz ile ortaklık kurarak, onları daha verimli kılan hizmetler ekleyerek ve de global dağıtım ve e-ticaret kanallarımız yoluyla ürünlerimize kesintisiz ulaşılabilirliği sağlayarak, müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz. Parker, geçtiğimiz yüzyılda olduğu gibi önümüzdeki sayısız yılda da değişen dünya için önemli olmaya devam edecek."

 

Geleceğe dönük olarak Parker, hareketi ve kontrolü destekleyen birçok başka uygulamanın yanı sıra endüstriyel sensörler ve Nesnelerin İnterneti, şebeke bağlantılı batarya deposu ve yenilebilirler ve de gelişmiş filtreleme teknolojilerinin kullanımıyla elde edilen temiz içme suyunda kaydedilen ilerlemeler ile dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya yardımcı olmak için yüzyıllık mühendislik uzmanlığından yararlanıyor.

 

Parker; dünyanın her yerinde ekip üyelerini, müşterilerini, hissedarlarını ve topluluklarını onurlandırmak için yıl boyu düzenleyeceği bir dizi etkinlik ile ikinci yüzyıla girişini kutluyor. Bu etkinliklerin en önemli ayaklarından biri, Parker Türkiye’nin 10. yıldönümü ile birlikte Parker Hannifin’in 100 yıllık köklü geçmişini kutlayacağı ve dünyanın her yerinden katılımcıların eşlik edeceği Parker.Biz.TR etkinliği olacak. 23 Mayıs 2017 Salı, sabah 09:00’da SwissOtel Ankara’da başlayacak etkinliği, 25 Mayıs 2017 Perşembe Crowne Plaza Asia’da tekrarlanacak İstanbul’daki ikinci ayağı takip edecek. Etkinlik boyunca, gün içerisinde tekrar eden sunumlar, özel olarak tasarlanmış köşeler, sektörel konuşmalar, video gösterimleri, canlı müzik ve sürpriz etkinliklere yer verilecek. Etkinlik ile ilgili detaylara web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 


Bu haber 651 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

Tıp alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden birisi olan AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bünyesinde hizmet verecek olan ONKOLOJİ HASTANESİ’ nde ETNA pompa ve hidrofor sistemleri tercih edildi.

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından 19-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ne buhar ve yalıtım konularında iki önemli sunum ile katıldı.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Teknoklima sistemleri ; Amerika merkezli iklimlendirme ve etkin bina çözümleri ile sektöre yön veren Johnson Controls bünyesinde yer alan YORK markalı VRF sistemleri ile sektördeki faaliyetini sürdürme kararı aldı.

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, 3-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda ürün gamına eklediği yeni ürünleri tanıttı. Ayvaz Endüstriyel Ürün Müdürü Serdar Ocaktan ise gerçekleştirdiği buhar eğitiminde fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Temelleri 1978 yılında atılan; yüksek kalitede endüstriyel ve gemi vanalarının yanı sıra; özel tasarım vanaların üretimini de gerçekleştiren Dikkan Vana, ihracattaki başarısını yurtiçinde yer aldığı dev projelerde de göstermeye devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu