KLİMA SEKTÖRÜNDE DEV İŞBİRLİĞİ!

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!
23 Mayıs 2017 Salı 16:06

Teknoklima sistemleri ; Amerika merkezli iklimlendirme ve etkin bina çözümleri ile sektöre yön veren Johnson Controls bünyesinde yer alan YORK markalı VRF sistemleri ile sektördeki faaliyetini sürdürme kararı aldı.

 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Teknoklima Endüstriyel Kurucusu ve Genel Müdürü Uğur DARCAN; bu iki eski dostun buluşmasıdır. Mühendislik kariyerime 1987 yılında 23 yaşımda York Türkiye Distribütörü HSK’ de başladım ve 1989 yılında Uluslararası ilk mühendis seviyesi geliştirme programı dahilinde dünya üzerinden 25 kişilik seçilmiş mühendislerden oluşan bir grup ile birlikte USA YORK Int. Merkez kompleksinde mühendis geliştirme programına katıldım. 4 aylık bir programda Klima cihaz ve sistemleri dizayn, teknoloji, ürün, pazarlama ve satış rollplay teknikleri başta olmak üzere çok detaylı ve zor bir program üzerinden eğitim aldık.  Bahsettiğimiz tarih kişisel bilgisayarların olmadığı, Windows’un daha keşfedilmemiş olduğu tarihtir. Yurda dönüşümde 12 seneye varan uzun bir çalışma döneminde YORK ile sayısız projeye imza attık.

 

 

Fotoğraf Açıklama:

Uğur Darcan

Teknoklima Genel Müdürü ve Kurucusu 

 

Teknoklima Endüstriyel 1998 yılında tarafımca kuruldu ve uzun yıllar HVAC sektöründe malzeme satıcısı – distribütör olarak faaliyet gösterdi. Ana iş konusu gelişen teknolojik trendler ile birlikte VRF Sistemleri olarak adlandırılan merkezi değişken debili klima sistemleri projelendirme, satış ve satış sonrası hizmetleri oldu.

 

Bu iki eski dost 2017 yılında tekrar bir araya gelmek için çalışmalara başladı. Takip eden günlerde Türkiye’de yerleşik Johnson Controls Klima ve Soğutma, Servis San. ve Tic. A.Ş.; Teknoklima Endüstriyel LTD. ile VRF klima sistemleri konusunda birlikte çalışma kararı aldı. Bu kapsamda Teknoklima an itibarı ile YORK marka VRF ürünlerinin bütün satış, projelendirme ve uygulama işlerini kapsayacak faaliyetlerine 2017 yılı içerisinde adım atarak, 2018 yılında ise gerek iş hacmini gerekse iş kapsamını genişleterek devam edecektir.

 

Hedefimiz yüksek teknolojili YORK marka VRF klima sistemlerini, uluslararası YORK markasının gücü ve başarısı ile birleştirerek temsil etmektir. 

 

2017 Nisan Ayı itibarı ile kadro, lojistik ve stok ürün olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Halihazırda hızlı sevk edilebilir yüksek miktarda stok, hızlı teslimat ve mühendislik desteğimiz ile tüm iş ortaklarımızla yeni projelerde buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

 

Bu işbirliğinin; bizim güçlü mühendislik, pazarlama, satış ve PR organizasyonumuzun; YORK’ un kendisini dünya liderliğe taşıyan marka ve üretim gücü ile birleşerek başarılı olacağına inancımız tamdır.

 

 

 

 

Bu haber 546 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

Tıp alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden birisi olan AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bünyesinde hizmet verecek olan ONKOLOJİ HASTANESİ’ nde ETNA pompa ve hidrofor sistemleri tercih edildi.

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından 19-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ne buhar ve yalıtım konularında iki önemli sunum ile katıldı.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, 3-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda ürün gamına eklediği yeni ürünleri tanıttı. Ayvaz Endüstriyel Ürün Müdürü Serdar Ocaktan ise gerçekleştirdiği buhar eğitiminde fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Temelleri 1978 yılında atılan; yüksek kalitede endüstriyel ve gemi vanalarının yanı sıra; özel tasarım vanaların üretimini de gerçekleştiren Dikkan Vana, ihracattaki başarısını yurtiçinde yer aldığı dev projelerde de göstermeye devam ediyor.

BERDAN CİVATA PATENTLERİ İLE FARK YARATIYOR

BERDAN CİVATA PATENTLERİ İLE FARK YARATIYOR

Sunduğu Hizmetlerle Tek Bir Noktadan Müşterilerinin Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu