CLARİANT ECOTAİN® ETİKETLİ ÜRÜNLERİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE STANDARTLARI BELİRLİYOR

Clariant EcoTain® etiketli ürünleriyle sürdürülebilirlikte standartları belirliyor
27 Ocak 2017 Cuma 16:11

Clariant EcoTain® etiketli ürünleriyle sürdürülebilirlikte standartları belirliyor

 

 

Clariant, daha sürdürülebilir ürünler üretme trendine odaklanarak EcoTain® etiketli ürünleriyle farklı endüstrilerde faaliyet gösteren müşterileri için katma değer yaratıyor

 

Ürünlerinin sürdürülebilirlik performansını sistematik olarak geliştiren şirket, EcoTain® etiketine sahip olacak ürünleri PVP (Portfolio Value Programme: Portföy Değerlendirme Programı) çatısı altında tüm paydaşlarıyla  değerlendiriyor, sürdürülebilirlik trendlerini belirliyor 

 

EcoTain® etiketi, çevresel, ekonomik ve sosyal boyutlarıyla  sürdürülebilirlikte sınıfının en iyi performansını gösteren Clariant ürünlerini öne çıkarıyorİstanbul, 20 Aralık 2016 – Özel kimyasallarda dünya lideri Clariant, ürünlerinin çevresel ve sosyal performansını artırmayı hedeflerken, müşterilerinin sürdürülebilirlikte  yeni trendlerden yararlanmasını sağlayarak rekabette avantaj sağlıyor. Clariant’ın Kurumsal Sürdürülebilirlik Birimi Türkiye/Ortadoğu ve Afrika Başkanı Fatih Tantekin, “Sürdürülebilirlik Clariant’ın her zaman başlıca odak noktası oldu. Türkiye’deki üretim tesislerimizde çevresel ve sosyal faktörleri korumak için küresel ölçekli çözümler sunuyoruz. İş güvenliğine öncelik vererek, enerji verimliliğini artırmak için kapsamlı enerji yönetim araçlarından yararlanıyoruz. Önemli adımlarımızın sonucu olarak ise; enerji maliyetlerimizi ve karbon ayak izimiz azaltıyoruz. Bu durum, tüm paydaşlarımızla birlikte sağlıklı bir gezegene katkıda bulunmamızı sağlıyor.” diyor.

Nüfusun hızlı artışı, su kıtlığı, değişen iklim koşulları ve kaynak yetmezliği gibi başlıca ekolojik  güçlükler tüm canlıları daha fazla etkiliyor.  Uzun süreli ekonomik büyüme, toplumsal ihtiyaçların artmasını tetikliyor. Toplumsal ihtiyaçların sürdürülebilir olarak  karşılanması kaynakların gelecek kuşaklara aktarılması için büyük önem kazanıyor. Bu nedenle, Clariant, inovasyon ve performanstan taviz vermeden sürdürülebilir ürünler üretme konusuna odaklanarak tüm paydaşları için değer yaratıyor.

Clariant sürdürülebilirliği tüm boyutlarıyla analiz ediyor 
2012 yılından bu yana Clariant sürdürülebilirlik odaklı PVP (Portfolio Value Programme: Portföy Değerlendirme Programı) kapsamında, Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve uluslararası üne sahip Wuppertal Enstitüsü tarafından kurulan Sürdürülebilir Tüketim ve Üretim Merkezi ile çevresel ihtiyaçların belirlenmesi alanlarında işbirliği yapıyor. Programı, çevre uzmanları, yasa koyucular, ticaret kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve sendikalar dahil, tüm paydaşların tavsiye ve görüşlerini dikkate alarak hazırlanıyor. 

Program kapsamında sürdürülebilirlik alanında 36 kriter oluşturan Clariant, kriterleri ürün portföyünün sürdürülebilirlik performansını belirlemek amacıyla kullanılıyor. Bu kriterler, ürünlerin yaşam döngüsüne odaklanmanın yanı sıra; çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla da sürdürülebilirlik performansını değerlendiriyor. Değerlendirmelerin sonucu olarak, EcoTain® etiketi Clariant ürünlerinin sürdürülebilirlikte mükemmelliğini belirliyor. 

EcoTain® etiketli ürünler kimya sektöründe Clariant’ın sürdürülebilirlik alanındaki çevresel çabalarını doğruluyor

EcoTain® etiketi, bir veya birkaç sürdürülebilirlik kriterinde sınıfının en iyi performansını yakalayan Clariant ürünlerini belirliyor. Bu ürünlerin sürdürülebilirlik performansı piyasa standartlarının üzerine çıkıyor. Programa bağlı olarak, ürünleri sıkı kriterlerle değerlendiren Clariant, müşterilerinin geniş çaplı endüstrilerine katma değer yaratıyor.  

Clariant’ın tüm işletme birimlerinde EcoTain® etiketi verilen 135’ten fazla ürün bulunuyor. EcoTain® ürünleri, atık üretimini azaltması, geri dönüşüm imkanını artırması ve daha etkin süreçlerle yüksek verimlilik sağlaması gibi yararlarıyla için ekonomik olarak da sektör şirketleri için cazip avantajlar  yaratıyor. Bu avantajlar, formülasyon özelliklerinden taviz vermeden, müşterilerin arzu edilen formülasyon maliyet hedefini yakalamalarına yardımcı oluyor. Clariant’ın Ar-Ge çalışmaları, düşük insan toksisitesi, yüksek düzeyde biyo-çözünürlük ve düşük ekotoksisiteyle düşük çevresel etkisi ve yenilenebilir kaynakların kullanımıyla yeni ürünlere odaklanıyor. EcoTain®, sürdürülebilir ham maddeye dayalı olarak ürün geliştirme gerekliliğinin yanı sıra, Clariant’ın müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik devam eden ürün portföy ve hizmetleriyle sürdürülebilirliğin stratejik önemini yönetim felsefesinde ön plana çıkarıyor. 
Bu haber 1117 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TERCİHİ ETNA OLDU

Tıp alanında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden birisi olan AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bünyesinde hizmet verecek olan ONKOLOJİ HASTANESİ’ nde ETNA pompa ve hidrofor sistemleri tercih edildi.

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TESKON 2017’de Buhar ve Yalıtım Alanındaki Tecrübelerini Aktardı

Ayvaz, TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından 19-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ne buhar ve yalıtım konularında iki önemli sunum ile katıldı.

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Eaton Mobil Teknoloji Günleri Medya Buluşması Yapıldı

Dünyanın Önde Gelen Enerji Yönetim Şirketi Eaton’ın İstanbul’da Gerçekleştirilen Basın Toplantısında, Enerji Verimliliği Yüksek, Tasarruflu, İnovatif Çözümler Anlatıldı

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Klima Sektöründe Dev İşbirliği!

Teknoklima sistemleri ; Amerika merkezli iklimlendirme ve etkin bina çözümleri ile sektöre yön veren Johnson Controls bünyesinde yer alan YORK markalı VRF sistemleri ile sektördeki faaliyetini sürdürme kararı aldı.

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü

Ayvaz, 3-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda ürün gamına eklediği yeni ürünleri tanıttı. Ayvaz Endüstriyel Ürün Müdürü Serdar Ocaktan ise gerçekleştirdiği buhar eğitiminde fuar ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Dev Projelerde Dikkan İmzası

Temelleri 1978 yılında atılan; yüksek kalitede endüstriyel ve gemi vanalarının yanı sıra; özel tasarım vanaların üretimini de gerçekleştiren Dikkan Vana, ihracattaki başarısını yurtiçinde yer aldığı dev projelerde de göstermeye devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu