• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

WILO,KATI ATIK, SU VE ATIKSU KONGRESİ'NDE BÜYÜK İLGİ

30 Haziran 2013 Pazar 23:32

WILO, “Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi”nde büyük ilgi gördü 

İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi-WILO Standi


WILO’nun ana sponsoru olduğu “İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi”nin yanı sıra kongre konuları ile ilgili fuar yer aldı. Fuarda alanında katılımcılar tarafından büyük ilgi gören WILO standını, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ziyaret etti.

Pompa ve pompa sistemleri sektörünün lider kuruluşu WILO’nun ana sponsorluğunu üstlendiği, “İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi” (Istanbul 3W Congress 2013), 22-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Katı atık, su ve atıksu konularına odaklanılan kongrede, akademik sunumların yanı sıra Dünya Belediye Başkanları Toplantısı, katı atık, su ve atıksu konularında uygulamacılara yönelik eğitimler, özel oturumlar, teknik geziler ve ayrıca kongre konuları ile ilgili fuar yer aldı. Fuarda alanında katılımcılar tarafından büyük ilgi gören WILO standını, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ziyaret etti.

Istanbul 3W Congress 2013, Türkiye ve Türkiye’ye komşu bölgeler; Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa’daki bölgesel ve uluslararası paydaşları bir araya getirdi. Dünyanın dört bir yanından konukların katıldığı kongre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSTAÇ A.Ş. ev sahipliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ) ve Birleşik Şehirler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA), Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile üniversiteler ve çeşitli kuruluşların katkılarıyla düzenlendi.

Katı atık, su ve atıksu konularına odaklanılan kongrede; akademik sunumlar,  Dünya Belediye Başkanları Toplantısı, eğitimler, özel oturumlar, teknik geziler ile birlikte bir fuar alanı da yer aldı. Fuar alanında tasarımı ve sergilenen ürünlerle en fazla ilgi gören stand, WILO standı oldu. Kongrenin açılışında birer konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da WILO standını ziyaret ederek, WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Yalçın'dan ürünler hakkında bilgiler aldılar.

WILO kongre sırasında bir de sunum gerçekleştirdi. “Kuru Montaj YYPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) Hazır Terfi Merkezleri” konu başlığı altında yapılan oturumda, WILO Türkiye Altyapı Uygulamaları Satış Mühendisi Sertan Çoker ile WILO SE İş Geliştirme Müdürü Wolf-Dieter Boerner birer konuşma yaptılar.

Kongre katılımcıları teknik oturumlarda en güncel bilimsel araştırmalar ve çalışmalar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladılar. Katılımcılar ayrıca benzer sorunlara çözüm arayan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelme imkânı buldular.

 
Bu haber 7312 defa okundu

DİĞER HABERLER

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve 5.kez düzenlenecek Expo Geothermal, sektörün kalbini İzmir’e taşıdı. 2017 yılı Ocak ayında İstanbul’da yapılan fuardan sonra 5. JEOTERMAL ENERJİ TEKNOLOJİLERİ VE EKİPMANLARI FUARI, yeni yatırımlarıyla 19 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

Geçtiğimiz yıllarda, 15 farklı ülkeden, 43.000 yerli, 7000 yabancı ziyaretçi, 12 yerli ve yabancı bakan, 4000’in üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen EIF etkinlikleri 10. kez kapılarını enerji sektörünün tüm üyelerine açıyor.

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

Türkiye’deki yerli kömür teknolojilerinin kullanımına yönelik yapılan teşvik çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinin üye olduğu Kömür Üreticileri Derneği Türkiye’de ilk defa yerli kömür ve teknolojilerinin kullanımı arttırmak için “Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”ni 18 - 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Pullman İstanbul Convention Center’da düzenlemiştir. KÖMÜRDER üyesi 44 firma ülkemizdeki kömür üretiminin %95’ni gerçekleştirmektedir.

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek olan 19 kuruluş Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Düşük Karbon Kahramanı olarak ödüllendirildi

Fastener Fair Turkey 2018 fuar tarihleri ve mekanı teyit edildi

Fastener Fair Turkey 2018 fuar tarihleri ve mekanı teyit edildi

Bir sonraki Fastener Fair Turkey, İMF - İstanbul Fuar Merkezi’nde 15-16-17 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu