FASTENER FAİR TURKEY 2018 FUAR TARİHLERİ VE MEKANI TEYİT EDİLDİ

Fastener Fair Turkey 2018 fuar tarihleri ve mekanı teyit edildi
10 Mayıs 2017 Çarşamba 10:48

Bir sonraki Fastener Fair Turkey, İMF - İstanbul Fuar Merkezi’nde 15-16-17 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 

 

Bu prestijli merkezin iki salonuna yayılacak olan fuar, Türkiye’de bağlantı ve sabitleme elemanları ve teknolojileri alanında dördüncü kez düzenlenmektedir. Başarılı geçen önceki Fastener fuarları gibi bu fuar da yine hem endüstriyel hem de inşaat uygulamalarındaki imalatçıları, toptancıları, bayileri/distribütörleri ve son kullanıcıların yanı sıra bağlantı elemanı imalat ekipmanı ve malzemelerinin tedarikçilerini de bir araya getirecektir.

 

 

Fuar katılımcıları ürünlerini ve yetkinliklerini Avrupa ile Asya’nın birleştiği İstanbul’da sergilemek adına hızlı davranıp önlerine çıkan fırsatı kaçırmadı. Fuara daha bir yıl olmasına rağmen, stand alanının %91’i dolmuş durumda. Şu ana kadar aralarında Türkiye, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, Çin ve Tayvan’ın da bulunduğu 120’den fazla ülkeden firma, fuara katılımını teyit etti.

 

En son Mart 2016’da düzenlenen Fastener Fair Turkey aralarında müdürlerin, mühendislerin ve alıcıların da bulunduğu 1700 ziyaretçi ile son derece başarılı geçti. Ziyaretçilerin çoğu Türkiye’den olmakla birlikte, 38 ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerin toplamın %10’nunu oluşturdu. Fuar ziyaretçilerinin yarısını toptancılar ve distribütörler oluştururken, %21’i ise bağlantı elemanlarının son kullanıcıları idi. Geri kalan ziyaretçiler ise bağlantı elemanları imalatçılarından oluşuyordu.

 

Ziyaretçilerin %50’sini oluşturan genel müdürler, yönetim kurulu üyeleri ve girişimciler ile ziyaretçi niteliği de yüksekti. Ziyaretçilerin geri kalanı ise mühendisler ve teknisyenler, daire başkanları, üst düzey yöneticiler ve müşteriler oluşturdu.

 

Türkiye ekonomisinin gücü ve çeşitliliği, ülkenin Avrupa ile Asya arasındaki konumu bu performansın temelini teşkil etti. Tüm bunların katılımcıları ve ziyaretçileri bir sonraki fuara çekmede yine kilit bir rol oynaması bekleniyor.

 

Organizatör Mack Brooks Fuarcılık A.Ş. Fuar Direktörü Olivia Griscelli Fastener Fair Turkey 2018’le ilgili şöyle konuştu: “Çok sayıda firmanın bir yıl sonra düzenlenecek olan fuara katılımlarını teyit etmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bunun Fastener Fair Turkey’nin format olarak katılımcıların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşıladığının bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Şu anda 2018’de de gerçekten harika bir fuar ortaya koymak için öncekilerin başarısı üzerinden ilerlemeye odaklandık.”

Bu haber 485 defa okundu

DİĞER HABERLER

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve 5.kez düzenlenecek Expo Geothermal, sektörün kalbini İzmir’e taşıdı. 2017 yılı Ocak ayında İstanbul’da yapılan fuardan sonra 5. JEOTERMAL ENERJİ TEKNOLOJİLERİ VE EKİPMANLARI FUARI, yeni yatırımlarıyla 19 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

Geçtiğimiz yıllarda, 15 farklı ülkeden, 43.000 yerli, 7000 yabancı ziyaretçi, 12 yerli ve yabancı bakan, 4000’in üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen EIF etkinlikleri 10. kez kapılarını enerji sektörünün tüm üyelerine açıyor.

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

Türkiye’deki yerli kömür teknolojilerinin kullanımına yönelik yapılan teşvik çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinin üye olduğu Kömür Üreticileri Derneği Türkiye’de ilk defa yerli kömür ve teknolojilerinin kullanımı arttırmak için “Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”ni 18 - 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Pullman İstanbul Convention Center’da düzenlemiştir. KÖMÜRDER üyesi 44 firma ülkemizdeki kömür üretiminin %95’ni gerçekleştirmektedir.

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek olan 19 kuruluş Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Düşük Karbon Kahramanı olarak ödüllendirildi

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Plastik üretimi Türkiye’de oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Sahip olduğu bu potansiyeli 2016 yılında 205 ülkeye plastik mamul ihraç ederek göstermiştir. 7,9 milyon tonluk plastik mamul iç tüketiminin yaklaşık 3,95 milyon tonu otomotiv, ambalaj, inşaat ve elektronik gibi ihracatçı sektörler kanalı ile yarı mamul ve mamul şeklinde dolaylı olarak ihraç edilip, kalan 3,95 milyon tonluk kısım ise iç pazarda doğrudan tüketici tarafından tüketilmiştir.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu