DOĞALGAZ SEKTÖRÜNÜN KALBİ İSTANBUL’DA ATACAK

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak
18 Mayıs 2017 Perşembe 16:22

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

 

 

Sektörün Türkiye’deki en büyük kongre ve fuarı olma özelliğini taşıyan, “7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı” (INGAS 2017) 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye'de doğalgaz sektörünün okulu olarak kabul edilen İGDAŞ’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan INGAS 2017’ye yurt içi ve yurt dışından 20 farklı ülkeden 5 binin üzerinde uzman ve sektör temsilcilerinin katılımı bekleniyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve birçok kurum ve kuruluşun destekleriyle gerçekleşecek olan INGAS 2017, doğalgaz piyasasının geliştirilmesi, doğalgazın sürdürülebilir bir şekilde kullanılması ve Türkiye’nin orta ve uzun vadede bir doğalgaz ticaret merkezi konumuna gelmesine ilişkin yeni projeksiyonların değerlendirilmesi açısından, sektörün tüm dinamiklerini uluslararası platformda bir araya getirme fırsatı sunacak.

 

Doğalgazda Türkiye'nin Stratejik Rolü Büyük

İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik INGAS 2017 ile ilgili olarak;“Türkiye, dünyadaki doğalgaz ve petrol rezervlerinin yüzde 70’ine sahip olan Hazar Havzası ve Orta Doğu’ya yakın olması nedeniyle stratejik açıdan önemli rol oynuyor. Artan ihtiyaçların karşılanmasında, enerji kaynaklarının kullanımı ve tüketimi her geçen gün artıyor. Bu yüzden, en çok kullanılan enerji kaynaklarından biri olan doğalgazın kullanımı, yönetimi ve geliştirilen teknolojileri takip etmek, ülkemiz açısından önem kazanıyor” dedi.

 

Mehmet Çevik sözlerini şöyle sürdürdü: ”7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı; tüm paydaşların bir araya geleceği, sektörün ortak sorunlarının tartışılacağı, doğalgaz dağıtım alanındaki son yeniliklerin masaya yatırılacağı, örnek uygulamaların değerlendirileceği, yatırım stratejilerinin ve fırsatlarının tartışılacağı uluslararası bir platform sağlayacak.” INGAS 2017 Kârlı İş Olanakları Sunacak INGAS 2017 katılımcılara; ürünlerini sektörün önde gelen karar vericilerine ve gaz dağıtım şirketlerine sunma fırsatı vererek ticaretlerini geliştirmeleri ne katkı sağlayacak. Katılımcılar, ithalata ve ihracata hız katacak yeni ve kârlı iş olanakları yakalayacak, en son ve en yeni teknolojileri takip edebilecek. Bunların yanı sıra bire bir görüşmeler yaparak çok kısa zamanda sektörle ilgili geri dönüş almaları ve en verimli şekilde son tüketiciye ulaşmaları mümkün olacak.

 

INGAS 2017’ye Ürdün, Suudi Arabistan, Umman, İran, Irak, Rusya, Çin, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Nijerya, İngiltere, Hollanda, Kanada, İsveç, A.B.D. Almanya, İtalya ve Hindistan’ın aralarında bulunduğu 20 farklı ülkeden katılım bekleniyor.

 

 

Bu haber 627 defa okundu

DİĞER HABERLER

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

5. Jeotermal Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve 5.kez düzenlenecek Expo Geothermal, sektörün kalbini İzmir’e taşıdı. 2017 yılı Ocak ayında İstanbul’da yapılan fuardan sonra 5. JEOTERMAL ENERJİ TEKNOLOJİLERİ VE EKİPMANLARI FUARI, yeni yatırımlarıyla 19 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

Geçtiğimiz yıllarda, 15 farklı ülkeden, 43.000 yerli, 7000 yabancı ziyaretçi, 12 yerli ve yabancı bakan, 4000’in üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen EIF etkinlikleri 10. kez kapılarını enerji sektörünün tüm üyelerine açıyor.

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”

Türkiye’deki yerli kömür teknolojilerinin kullanımına yönelik yapılan teşvik çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinin üye olduğu Kömür Üreticileri Derneği Türkiye’de ilk defa yerli kömür ve teknolojilerinin kullanımı arttırmak için “Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi”ni 18 - 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Pullman İstanbul Convention Center’da düzenlemiştir. KÖMÜRDER üyesi 44 firma ülkemizdeki kömür üretiminin %95’ni gerçekleştirmektedir.

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek olan 19 kuruluş Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Düşük Karbon Kahramanı olarak ödüllendirildi

Fastener Fair Turkey 2018 fuar tarihleri ve mekanı teyit edildi

Fastener Fair Turkey 2018 fuar tarihleri ve mekanı teyit edildi

Bir sonraki Fastener Fair Turkey, İMF - İstanbul Fuar Merkezi’nde 15-16-17 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Dünyanın Tercihi “Türk Plastik Sektörü”

Plastik üretimi Türkiye’de oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Sahip olduğu bu potansiyeli 2016 yılında 205 ülkeye plastik mamul ihraç ederek göstermiştir. 7,9 milyon tonluk plastik mamul iç tüketiminin yaklaşık 3,95 milyon tonu otomotiv, ambalaj, inşaat ve elektronik gibi ihracatçı sektörler kanalı ile yarı mamul ve mamul şeklinde dolaylı olarak ihraç edilip, kalan 3,95 milyon tonluk kısım ise iç pazarda doğrudan tüketici tarafından tüketilmiştir.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu