ABB SÜRÜCÜ SERVİS ATÖLYESİ

ABB Sürücü Servis Atölyesi
10 Mayıs 2017 Çarşamba 10:36

ABB Sürücü Servis Atölyesi 2000 yılında Dudullu1 lokasyonunda hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

Ağustos  2016 itibarı ile yeni lokasyonunda çalışma alanını 4 kat arttırarak yeni onarım ürünleri ile hizmetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük ESD korumalı montaj alanlarından birinde güvenli onarım sağlamaktadır.  Yılda yaklaşık 2000 cihazın ziyaret ettiği atölyemiz Güney Avrupa bölgesinde kurulu, alçak gerilim sürücülere servis veren Global ABB onaylı 2 atölyeden biridir. Yeni lokasyonunda 02.01.2017 tarihinde başlatılan Reconditioning servisi ile onarım ürünlerine bir yenisini ekleyerek hizmetlerine devam etmektedir. 

 

 

Geleneksel Tamir Servisleri

ABB sürücülerin komponentleri iki grup olarak incelenir. Bunlar Güç elektroniği devresi ve Kontrol elektroniği devresi olarak başlıklandırılabilir. Sürücü Servis Atölyesi alçak gerilim sürücülerin ayrık komponentli tüm güç elektroniği ürünlerinin detay inceleme, arıza tespit, değişim ve sürdürülebilirlik çalışmalarını yürütmeye yetkilidir. Tümleşik komponentli ürünlerde ise garanti süreci veya değişim süreçlerinde hizmet sunmaktadır. 

 

 

Önleyici Bakım Uygulamaları

Önleyici Bakım hizmetlerinde sürücü kullanılabilirliği optimize edilir, önleyici bakım işlemlerini zamanında ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirerek beklenmeyen kesinti riskleri en aza indirilir. Planlı koruyucu bakım işlemleri, bakım maliyetlerinin kontrol edilmesini ve beklenmedik kayıpların önlenmesini sağlar. Yerel ABB sertifikalı teknik ekipler, mümkün olduğunda fonksiyonel sürücü testi de dahil olmak üzere yerinde tüm planlı bakım görevlerini yerine getirir.

 

Orijinal ABB Koruyucu Bakım setleri kullanılarak yapılan bakım, tüm emniyet ve çevre koşullarına uyularak, eksiksiz, güvenli bir sürücü ve süreç çalışması ile gerçekleştirilir.

 

Önleyici bakım ürünleri proses duruşlarının kısıtlı olduğu, sürücülerin sevk ve demontajının zorlayıcı olduğu koşullarda sahada uygulanabildiği gibi, daha uzun duruş sürelerinin söz konusu olduğu ve lojistik engeller olmadığı durumlarda Sürücü Servis Atölyesi'nde de uygulanır. 

 

Sürücü Servis Atölyesinde uygulanan Önleyici Bakım Hizmetleri cihazın tozsuz atölye şartlarında işlem görmesi ayrıca tam yük ve stres testleri ile detay incelenebilmesinden dolayı işlem hassasiyetini arttırmaktadır. Atöye'de uygulanan önleyici bakım hizmetlerinde cihazınız ilk günkü performansına en yakın şekliyle sizlere geri dönmesi sağlanır. 

 

 

Reconditioning

ABB Sürücü Servis Atölyesi Aralık 2016 itibarı ile Reconditioning Hizmetlerini uygulayabilme yetkisi almış, Ocak 2017 itibarı ile de Türkiye genelinde uygulamaya başlamıştır. 

 

Reconditioning servislerinde, sürücüler performansından paketlenmesine kadar ilk günkü haline geri döndürülür. Kilometre sıfırlama olarak da adlandırılan bu hizmet doğrultusunda cihazlarınızın tüm komponentleri sıcak ve soğuk testlerden geçirilir, cihazın hem güç elektroniği hem kontrol elektroniği katmanları incelenir ve gerekli görüldüğünde değiştirilir. Değişim sırasında sürücü içerisindeki en küçük bağlantı elemanından tetikleme devresi yarı iletkenlerine kadar, Global ABB Sürücü Fabrikaları ile aynı parçalar kullanılır. Yapılan hizmetler sonucunda sürücülerin bir yıl Global ABB garantisine sahip olması ile Reconditioning Hizmetleri tüm müşterilerimizin plansız duruş sürelerini minimize ederek yüksek güvenlikli operasyon sağlamaktadır.

 

ABB Sürücü Servis Atölyesi Türkiye genelinde bu hizmeti sağlama yetkisine sahip tek, Avrupa bölgesinde ise sayılı onarım merkezlerinden biridir. 

 

Hazırlayan:

Onur Bal – Training&Workshop Manager

Drives Service – ABB Elektrik San. A.Ş.


Bu haber 465 defa okundu

DİĞER HABERLER

Havalı Pompa Tamiri Kalender Makine’den Soruluyor

Havalı Pompa Tamiri Kalender Makine’den Soruluyor

Ali Cevat Polat’ın işlettiği Kalender Makine havalı pompa tamiri konusunda piyasanın en uzman firmalarından sayılıyor.

METRANS SERVİS ve BAKIM, ISO 9001 ve OHSAS 18001 BELGELERİNİ ALDI

METRANS SERVİS ve BAKIM, ISO 9001 ve OHSAS 18001 BELGELERİNİ ALDI

Endüstriyel pompalar ve tamamlayıcı ekipmanlar konusunda öncü firmalardan METRANS, akışkan transferinde kullanılan cihazların montajı, bakım onarımı ve teknik servisi konusunda TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini aldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu