• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

LEON TEKNİK’TEN CRANE XOMOX 800 ISO SERİSİ YÜKSEK PERFORMANSLI KELEBEK VANALAR

LEON TEKNİK’ten Crane Xomox 800 ISO Serisi Yüksek Performanslı Kelebek Vanalar
09 Ocak 2015 Cuma 13:29

Vana sektöründe ürünlerinin kalitesi ve verdiği güven ile tanınan LEON TEKNİK, Crane Energy & Chemparma Flow Solutions Türkiye Yetkili Distribütörü olarak, yüksek performanslı kelebek vanalarında yeni bir çözüm sunuyor; Crane Xomox 800 ISO Serisi Yüksek Performanslı Kelebek Vanalar!

 

Düşük tork değerleri sayesinde daha küçük aktüatörlerle çalışmaya imkan veren XOMOX 800 ISO Serisi kelebek vanalar gövde alt ve üst kısımlarının kendinden kapalı olduğu yeni tasarımı ile sızdırmazlığın çok önemli olduğu tehlikeli akışkanların yer aldığı kimyasal proseslerde üstün performansı ile vazgeçilmez bir çözüm olmaktadır. 

Bu devrimci tasarım ile gövde alt ve üst kısımları vidalar ile sökülmeyip gövdenin bir bütünü olarak kapalı şekilde dökülmektedir. Vidasız ön sızdırmazlık kapağı çıtlatılarak rahatça açılıp yerine yerleştirilebilmektedir. Bu vidasız kapalı tasarım yüksek sızdırmazlığı sağlarken (Leak Rate A acc. to EN 12266-1) yine vidasız ön kapak ile vananın söküm ve toplama süresini çok kısaltmakta ve verimini arttırmaktadır. 

Disk ve gövde arasında çalışan merkezi akıllı metalden (kuvvet kalktığında ilk yerine gelen) üretilmiş esnek sızdırmazlık contası her iki akış yönünde de yüksek sızdırmazlığı garanti eder. Sadece vananın ön sızdırmazlık kapağı altındaki sızdırmazlık contası değiştirilerek vananın performansı arzu edilen 3 seviyeden  birine çekilebilir -50°C ile +200°C (PTFE yatak), +232°C (R-PTFE yatak), +300°C (FIRESAFE yatak)]. 3. ve en üst seviye yangına güvenli seviye olup max. malışma sıcaklığı +300°C ‘dir.

Xomox 800 ISO Serisi daha iyi izolasyon yapılabilmesine ve daha fazla enerji tasarrufu edilmesine olanak tanıyan uzun vana boynu, disk milinin tehlike anında yerinde kalmasını sağlayan 2. ek güvenlik duvarı tasarımı gibi birçok yeniliği de bereberinde getirmiştir.
   
Standart olarak DN80-300 çapları arasında üretilen bu özel vanalar, PN10-16 ve PN25-40 basınç sınıflarında ve –50 °C derece’den +300 °C derece’ye kadar bir sıcaklık aralığında servis verebilmekte, gövde malzemesi 1.4408 Paslanmaz Çelik ya da korozyona karşı özel boyalı 1.0619 Karbon Çelik olabilmektedir. XOMOX 800 ISO Serisi vanaların Manuel çalıştırma şekli Kollu el kumandası ya da Dişli kutulu el kumandası ile olabilmektedir. Otomatik çalıştırma opsiyonları ise otomasyon sisteminin özelliklerine, çalışma şartlarına ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir.  

Xomox 800 ISO Serisi Kelebek Vanalar ON/OFF kullanım için XRP Tek veya Çift Etkili Pnömatik Aktüatörlü veya Elektrik Aktüatörlü olarak üzerinde kullanıcının talebine uygun voltaj ve koruma sınıfındaki Mekanik ya da Proximity Limit Switch Box ve Solenoid Yön Valfi ile entegre edilip tüm operasyonel testleri yapılarak kullanıma hazır halde tedarik edilebilmektedir.Çeyrek Donuslu (90°) calisma prensibine sahip bu Yuksek Performansli Kelebek Vanalar özellikle ON/OFF uygulamalari icin ideal Kesme Vanalarıdır.

Xomox  Kelebek Vanalar korozif akışkanlarda, yüksek basıncın ya da sıcaklığın sözkonusu olduğu çalışma şartlarında ORANSAL Kontrol Vanası olarak da kullanılmaktadır. Kullanıcının ve otomasyon sisteminin gereksinimlerine uygun olan XRP Tek veya Çift Etkili Pnömatik Aktüatör üzerine entegre edilen Pnömatik, Elektro-Pnömatik ya da Dijital Pozisyoner ile oransal kontrol uygulamalarında yüksek  hassasiyetli debi kontrolü, üstün performans ve tam sızdırmazlık sağlamaktadır. Kontrol uygulamalarında basınçlı havanın uygun olmadığı dış ortamlar için bir diğer opsiyon ise Oransal kontrol modülü, tork & limit switchleri ile birlikte  entegre edilmiş olan Elektrikli Aktüatörlerdir. 

Hazırlayan:
Bahadır TAŞDEMİR
Endüstriyel Projeler Şefi
LEON TEKNİK - Leontek Dış Tic. Ltd. Şti. 
e-mail: bahadir@leonteknik.com  
web: www.leonteknik.com 


Bu haber 5505 defa okundu

DİĞER HABERLER

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme: Boya Üreticisi, Eaton Değişken Frekanslı Sürücülerle Karıştırıcısının Verimliliğini Artırıyor

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Lazer Dikişli I Tipi Fan Kanatlarıyla yüksek Debi ve Basınçlara Üstünel Paslanmaz Dalgıç tipi pompalar ve Inline Pompalar ile güvenli ve verimli bir şekilde başa çıkabilirsiniz.

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872: Her Ölçüm için İlk Tercih

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

BELLIN Mono Pompalar

Ensim Sensors’den Yenilik!

Ensim Sensors’den Yenilik!

Su Kaçaklarını Hisseder! Su Baskın Dedektörü- Watersens

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu