• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

KİMYA SEKTÖRÜNE YENİ XOMOX XLB SERİSİ TEFLON KAPLI KÜRESEL VANALAR

Kimya Sektörüne Yeni XOMOX XLB Serisi Teflon Kaplı Küresel Vanalar
02 Eylül 2014 Salı 07:25

Vana sektöründe ürünlerinin kalitesi ve verdiği güven ile tanınan LEON TEKNİK, Crane Energy & Chemparma Flow Solutions Türkiye Yetkili Distribütörü olarak, teflon kaplı küresel vanalarda yeni bir çözüm sunuyor.

gh_192x280

Standart olarak DN15 ile DN150 çap aralığında üretilen XLB serisi teflon kaplı küresel  vanalar, -10°C ile +204°C gibi geniş bir sıcaklık aralığında ve PN16 basınç sınıfında hizmet verebilmektedir.

Düşük tork değerleri sayesinde daha küçük aktüatörlerle çalışma imkanı veren XLB serisi teflon kaplı küresel vanaların akışkanla temas eden tüm iç yüzeyleri  korozyona karşı tamamen PFA teflon ile kaplanmıştır.

Patentli yeni tasarım bütünleşik darbe sönümleyici,  tek parça 2. üst küre ve mil düzgün hareket ortamı yaratarak kaplamada oluşabilecek deformasyona bağlı küre ve mil  sorunlarını ortadan kaldırır.

Xomox XLB serisi teflon kaplı küresel vanalarda yatay sapma miktarı daha düşük olur ve "basınç destekli SX sızdırmazlık contası" bu tip yatay yüklerde mil üzerinde küresel bir conta vazifesi görerek her noktadan sabit bir temas sağlamaya devam ederek akışkanın atmosfere karşı tam sızdırmazlığını garanti altına alır.


 Xomox XLB serisi teflon kaplı küresel vanaların metal metaletemas yüzeyi bulunan contasız iki parça gövde tasarımı, boru hattından gelebilecek kuvvetlere karşı vananın direnebilmesini sağlar. Bu özellik vananın içindeki teflon kaplamanın stres altında dahi korunmasını sağlar. Gövde bağlantıları arasına denk gelen kaplamaların olduğu bölüm, alttan ve üstten birbiri üstüne binecek şekilde dizayn edilmiş olup, bu durum yüksek iç basınç ve sıcaklık değişimlerinde gövde temas yüzeyinin kontrollü esnemesine izin vererek, vananın dayanımını ve bütünlüğünü koruyaraktam sızdırmazlığı pekiştirir.


 Yer sorunu olan paralel boru hatlarının bulunduğu yerlerde iki parçalı kompakt tasarımı ile kolay kurulum imkanı vermektedir.


Vanaların Manuel çalıştırma şekli, “kollu el kumandası” ya da “dişli kutulu el kumandası” ile olabilmektedir. Otomatik çalıştırma opsiyonları ise, otomasyon sisteminin özelliklerine, çalışma şartlarına ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir.  ON/OFF kullanım için XRP Tek veya çift etkili Pnömatik aktüatörlü veya elektrik aktüatörlü olarak üzerinde kullanıcının talebine uygun voltaj ve koruma sınıfındaki mekanik ya da Proximity Limit Switch Box ve Solenoid yön valfi ile entegre edilip tüm operasyonel testleri yapılarak kullanıma hazır halde tedarik edilebilmektedir.


 Kimyasal etkisi yüksek akışkanlarda ve korozif çalışma şartlarında Oransal Kontrol Vanası olarak da kullanılmaktadır. Kullanıcının ve otomasyon sisteminin gereksinimlerine uygun olan XRP tek veya çift etkili Pnömatik aktüatör üzerine entegre edilen Pnömatik, Elektro-Pnömatik ya da dijital pozisyoner ile oransal kontrol uygulamalarında yüksek  hassasiyetli debi kontrolü, üstün performans ve tam sızdırmazlık sağlamaktadır.

Bu haber 6371 defa okundu

DİĞER HABERLER

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme: Boya Üreticisi, Eaton Değişken Frekanslı Sürücülerle Karıştırıcısının Verimliliğini Artırıyor

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Lazer Dikişli I Tipi Fan Kanatlarıyla yüksek Debi ve Basınçlara Üstünel Paslanmaz Dalgıç tipi pompalar ve Inline Pompalar ile güvenli ve verimli bir şekilde başa çıkabilirsiniz.

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872: Her Ölçüm için İlk Tercih

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

BELLIN Mono Pompalar

Ensim Sensors’den Yenilik!

Ensim Sensors’den Yenilik!

Su Kaçaklarını Hisseder! Su Baskın Dedektörü- Watersens

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu