• 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

GÜCÜ SADECE GEREKTİĞİ KADAR KULLANIN

Gücü Sadece Gerektiği Kadar Kullanın
12 Eylül 2014 Cuma 12:55

Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri takım tezgâhlarının işletim maliyetlerini düşürüyor.

Sytronix_FcP5000_800x533

Talebe göre basınç yaratan değişken hızlı pompa tahrik sistemleri ile Rexroth, takım tezgahlarında hidrolik için gerekli enerjiyi yüzde 70’e varan oranlarda azaltıyor.

Rexroth tarafından piyasaya sunulan Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri ile takım tezgâhlarında uzun vadede yüzde 70’e varan oranlarda maliyet tasarrufu sağlanabiliyor. Hidrolik güç üniteleri ile birlikte kuruluma hazır bir şekilde satılan bu sistem, hidrolik gücünü elektrikli sistemlerin enerji verimliliği ile birleştirme özelliğine sahip. Önceden parametrelendirilmiş olan sürücüler sayesinde başlangıç operasyonu kolaylaşıyor ve sistem geleneksel tahrik çözümlerine birebir uygun tepki veriyor.

Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri, standart bir asenkron motor ve frekans konvertöründen oluşuyor. Özellikle sabit basınç gereken sistemlerde kullanılıyor. Talebe göre elektrik gücü sağlayarak, sistemdeki basıncı sabit tutabiliyor. Ayrıca sistemde değişken hızlı operasyonlar için geliştirilmiş pompalar geniş bir hız aralığını yüksek verimlilikle kapsıyor.  Örneğin: PGH-32 içten dişli pompası dakikada 3000 devir hızına ulaşabiliyor. Bazı yükleme operasyonlarında, operasyon basıncında limit olmaksızın hız, dakikada 100 devire kadar düşebiliyor. Aynı zamanda hidrolik güç ünitelerinden kaynaklı gürültü seviyesini de 20 db(A) kadar düşürebilme özelliğine de sahip. Bu sayede günümüzde yeni bir ölçüt olan operasyon ses seviyesinin düşürülmesi de çoğunlukla karşılanmış. FcP 5000 ayrıca mevcut hidrolik sistemlerin de enerji tüketimini azaltıyor.

Özellikle sıkma ve germe işlemi birçok takım tezgâhında var. Sytronix FcP 5000 bu işlemlerde gereksiz enerji kullanımını engelliyor. Makine çevirimin her bir fazında, talebe göre motorun hızını düşürüyor. Tüm makine çevrimi sonunda, çevrim özelliklerine de bağlı olarak ortalama hızı düşürerek, yüzde 30-80 enerji tüketimini azaltabiliyor.  Dolayısıyla bu aynı zamanda, yağa geçen ısıyı da azaltıyor, böylece sistemi soğutmak için yapılan masraf da kısılmış.

 
Bu haber 7310 defa okundu

DİĞER HABERLER

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme

Doğru karışımı elde etme: Boya Üreticisi, Eaton Değişken Frekanslı Sürücülerle Karıştırıcısının Verimliliğini Artırıyor

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Üstünel Pompa'dan Paslanmaz Dalgıç Tip Pompa Ve Inlıne Pompalar

Lazer Dikişli I Tipi Fan Kanatlarıyla yüksek Debi ve Basınçlara Üstünel Paslanmaz Dalgıç tipi pompalar ve Inline Pompalar ile güvenli ve verimli bir şekilde başa çıkabilirsiniz.

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872

Yeni Termal Kameralar testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872: Her Ölçüm için İlk Tercih

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

SİSDOZ A.Ş.‘den BELLIN Mono Pompalar

BELLIN Mono Pompalar

Ensim Sensors’den Yenilik!

Ensim Sensors’den Yenilik!

Su Kaçaklarını Hisseder! Su Baskın Dedektörü- Watersens

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu